Közösség

Vélemény:

 

76 Lady Bird

(2017)

Egy számomra ellenszenves tinilány

 
Berto49   2019.08.20 22:50
0

Három okból sem sikerült megkedvelnem ezt a filmet. Egyrészt ennek a Christine lánynak az egész lényét taszítónak érzem, másrészt Saoirse Ronan nálam elérte a „Vágy és vezeklés”-ből, hogy jó darabig tartózkodással szemléljem a szerepléseit. Elismerem, hogy ez nagy butaság, hiszen csak egy kitalált személyiségről van szó, halvány köze sincs a valódi ír/amerikai színésznő igazi karakteréhez. A legfőbb ok talán pedig az, hogy sohasem voltam a felnőtté válás előtt álló lány (itt a lányon van a hangsúly), ezért nem is tudtam azonosulni a problémáival. Kívülállóként figyeltem cseppet sem kedvelhető tulajdonságait, hazudik, lop, csal, egy gazdagabb lány miatt faképnél hagyja addigi legjobb barátnőjét. Kell-e tovább sorolnom? Nem akarok antifeminista nézeteket vallani, de a filmen erősen meglátszik, hogy nő, Greta Gerwig rendezte, ami alapjában véve nem baj, csak nem kellett volna a minden ízében ellenszenves hősnőt ekkora empátiával ábrázolnia. Ezért marad egy könnyen felejthető, közepes független film a felnőttéválás nehézségeiről.