Közösség

Vélemény:

 

78 Életem NAGY szerelme

(2016)

Életem NAGY szerelme

 
HercegPeter   2018.01.26 16:50
0

Nem tudom, miért tetszik a legtöbb embernek annyira. Szerintem erősen túl van értékelve. Nem mondom, hogy rossz, de azt még annyira se, hogy jó. Az IMDB-s 6.3 közelebb áll a valósághoz, mint az itteni 82. Humor nagyon kevés van benne, és a romantika sem elég ahhoz, ami egy ilyen filmbe illene, hogy legyen. Az egyetlen kedvelhető karakter Alexandre. Na jó és a kutya. A befejezés is furcsa volt. Az ilyen filmekben mindig bevágnak például egy esküvői jelenetet, ahol egy visszatérő poén (itt mondjuk a kutya) ismét előkerül. De legalább annyit lehetett volna, hogy pár jelenetet bevágnak a közös életükből bemutatva, hogy egyre inkább összecsiszolódnak. Én hiányoltam ezeket az általában alkalmazott kliséket, amik minden romantikus vígjáték velejárói. Viszont a szereplők itt legalább egészen logikusan cselekednek, még ha ez nem is tűnik így mindig. Néhol előfordult, hogy a magasságkülönbséget elég gyengén oldották meg, ilyen például a táncos jelenet. De a legnagyobb hiba vagy talán mondjuk úgy, hogy a leginkább furcsa nekem az, hogy hiába a legromantikusabb nyelv a francia, a filmbe egy csomó angol nyelvű zenét is beletettek.