Közösség

Vélemény:

 

68 Solo: Egy Star Wars-történet

(2018)

Solo: Egy Star Wars-történet

 
moony5972   2018.06.03 10:54
0

Szigorúan nézem a filmet mivel nagyon vártam és a trailer alapján én már elkönyveltem, hogy méltó előzmény történetet kapunk Solohoz. Sajnos nem az lett a végeredmény amit vártam, kellemetlen volt rájönni, hogy ennél eddig csak jobb Star Wars filmeket gyártottak nekünk még úgy is, hogy voltak elég halovány minőségű darabok. A Solo elég visszafogott lett. Mind fantáziában mind pedig karakterek terén. Telerakták csuba sablon szerű pillanattal, a hőseink mindig megmenekülnek az utolsó másodpercekben. Ezzel persze nem azt mondom, hogy ne tegyék csak azért ennyire tele zsúfolni a filmet ezekkel az átlátszó pillanatokkal nekem kicsit sok volt. A Zsivány Egyes sokkal eredetibb filmre sikeredett mint ez. Pedig az sem hibátlan. Mégis ott voltak olyan helyszínek aminek látványát olyan mértékben sikerült hozni, hogy az méltó volt egy Star Wars filmhez. Egy szóval a történet maga szerintem csapnivaló de ami talán ad némi mentőövet az a színészi játék. Külön emelhetném ki Woody Harrelson-t aki számos filmben mutatta már be, hogy remek játékra képes, Emilia Clarke is oda tette magát. Alden Ehrenreich viszont nagyon megkapó volt számomra. Nem azt mondom, hogy elkapta volna Solo figuráját mert szerintem nem sokban tudott emlékeztetni minket ő rá. De mégis képes volt egy olyan karakter megformálására ami tetszett. Egy szóval ha nem nézzük Harrison Fordot akkor nagyon szimpatikusan fogta meg az űrzsivány karaktert. Ami gondot okozott a karaktereknél tehát nem a színészi játék mint inkább a rendezők hibája volt. Nem osztottak túl sok lapot a színészeknek. Összecsapták és úgy voltak vele, hogy legyen egy fajta kisugárzása, olyan amilyennek bárki elképzelne egy zsiványt és néhol próbálja meg koppintani Harrison stílusát. Na ez volt a végzetes hibája a szereplőnek hisz így kissé üres maradt a karakterének a jelleme bármennyire is jól alakított Alden. Összességében a film több sebből vérzett, nem mernek újdonsággal elénk állni pedig bőven lehetne bele mit tenni és volt rá megfelelő rendező is. A karaktereket leegyszerűsítik amihez nagyon kevés az, hogy a színészek legalább beleadnak mindent. Csak reménykedni lehet, hogy a folytatás valami módon emelni fogja a színvonalat.