Közösség

Vélemény:

 

74 Gyilkosság az Orient expresszen

(2017)

Simpsonék már megcsinálták

 
Orsolya Szabó   2020.06.08 22:29
1

Vonakodva álltam neki a filmnek, mivel a könyvet nagyon imádtam, mind a kismillió meg egyszer, ahányszor rongyosra olvastam. Nem állítanám, hogy csalódtam, a nagy nevek szépen teljesítettek, minden karakter erőteljesen meg lett formálva és a végén, a szembesítés során minden szereplő vissza tudta adni a maga karaktere fájdalmát és veszteségét. Külön szimpatikus volt, hogy első sorban nem a bosszú "édessége", élvezete ült ki a gyilkosságban résztvevők arcára a leleplezést követően, hanem a nyugalom. Sok éves fájdalomtól szabadultak meg és szentül hitték, hogy jól cselekedtek, nem bánták meg, hogy megszabadították a világot egy rossz embertől. Jól példázza ezt az is, hogy senki sem akarta megölni Poirot-t, vállalták volna mind a börtönt (eltekintve Linda Arden öngyilkossági kísérletétől, ami, valljuk be, teljesen érthető). És mégis, a gyönyörű kompozíció, a fullasztó légkör, a remek színészi alakítás és a gyönyörű táj ellenére csak az motoszkált bennem, hogy ezt már láttam, ezt a történetet nem tudják új szintre emelni, "Simpsonék már megcsinálták". Kissé felesleges volt a film elkészítése a remekbe szabott regény mellé. De mindentől függetlenül élvezetes lehet, főleg azoknak, akik szeretik az egyszer játszható szabadulószobás kártyajátékokat, egy kicsit arra hajaz. :)