Közösség

Vélemény:

 

70 The Monster

(2016)

The Monster

 
respect the movies   2018.06.12 22:46
1

Szerintem egy egész jó kis film volt! Mindenképp érdemes előjáróban azt leszögezni, hogy aki ezt a filmet az előzetese megtekintése alapján fogja választani szórakozásának alanyaként, hát, lehet hogy csalódni fog! Jómagam már elég régóta nem foglalkozik azzal hogy egy film megtekintése előtt kicsit "körbeszaglásszak" hogy mit is fogok majd látni a film játékideje alatt (az előzetes megtekintését is kerülni szoktam)! Na már most ennél a filmnél azért ezt kicsit bánom, hogy kicsit nem néztem a film után! Mégpedig azért, mert mint a film címe és műfaji besorolása is inkább azt sejtette velem, hogy egy tipikus szörnyfilmet fogok kapni, valamilyen féle drámai beütéssel! Persze megtalálható a filmben az úgynevezett tipikus szörnyfilmekre jellemző jellemvonások, de én azt mondanám, hogy a The Monster sokkal inkább egy egész jó kis dráma +egy kis szörnyadalékkal megfűszerezve! A drámai vonalat is sokkal inkább éreztem egyfajta kamaradrámának (hisz a film elsősorban egy anya-kislánya konfliktusait mutatja be, visszaemlékezések formájában) ezt a megvalósítási módszert én szeretem! Mindenképp érdemes azt is kiemelni, hogy működött a film alatt az anya lánya alakítás. Egyszer sem éreztem soknak, mindig pont jól el volt találva a mennyiség! A film hangulata is számomra kedves volt: komor, néhol kicsit sötét de jól passzolt az egész filmhez! Számomra a technikai megoldások is a helyén voltak, még a szörny megjelenítésébe sem kötnék bele! Talán csak egy kisebb gondom volt a filmmel, az pedig hogy sem a drámai szállal, sem a horror szállal nem lesz majd egy kiemelkedő alkotás, valahol megelégszik a film a közepesnél azért jobb megoldásokkal!