Közösség

Vélemény:

 

72 Bosszúvágy

(2018)

Bosszúvágy

 
MMcFly2015   2018.03.10 20:34
0

Nehéz helyzetben érzem magam, mert egy korrekt/elfogadható akciófilmet láttam, de annyira hű vagyok a '74-es Charles Bronson féle eredeti alkotáshoz, hogy csak nehesztelni tudok a feldolgozásra. Ezt a hozzá állásomat Bruce Willis játéka sem tudta enyhíteni, sőt... Sajnos Willis nálam már sok esélyt kapott, talán lehetett volna a nagy visszatérés az elmúlt évek után, de az egész alakítása azt tükrözte, hogy ő sem gondolta komolyan ezt a filmet. Ő általa a mozi drámai oldala felszínesre sikeredett, pedig valljuk be az eredetiből kiindulva ez a film legalább annyira a főhős érzelmeiről szól, mint a bosszúvágyáról. Lehet szőrszálhasogató vagyok, de ami különösen szemet szúrt, hogy a film beállítja a főszereplőt egy fegyverekhez nem értő, egyszerű család apának (aki igaz képezi magát a garázsában célbalövésekkel), de későbbi jelenetekben már olyan vérprofi akciót láthatunk tőle, ami akár egy Die Hard vagy John Wick féle filmben is elfért volna. Egy újabb feldolgozás, ami messze nem ér fel az eredeti alkotáshoz, de ,,legalább" a mai generációhoz is eljut a Bosszúvágy, mint film. Súlytalanabb de pörgősebb, logikátlanabb de véresebb, és a közösségi médiákat is belekeverik a történetbe így megkaptuk a mai klisékkel teli, 2018-as igényű remake-t a többi felesleges mellé...