Közösség

Vélemény:

 

70 Mulan

(2020)

Az élőszereplős újrafeldolgozások legjobbja

 
Timon   2020.09.11 20:59
2

Ez a gyöngyszem nagyon kellemes moziélmény volt nekem. Mondjuk jó rég voltam moziban, meg egy darabig nem is volt rá mód nagyon. De egy ilyet látni felemelő volt. Őszintén sajnálom azokat, akik nem tudják moziban megnézni, vagy streamingszolgáltatón kénytelenek megnézni. Ez nem tudja pótolni azt az élményt, amit a mozi adhat, főleg ennél. A Mulan mozivásznon az igazi. Úgy döntöttem, hogy a tavalyi Oroszlánkirály a kedvenc animációs remake a kedvenceim között, de ez az élőszereplősek között mindenképp az első nálam. Elejétől végéig éreztem, hogy az alkotók mindent beleadtak, hogy a lehető leglátványosabbat hozzák ki belőle, egyszerűen hihetetlen, milyen jól kidolgoztak minden részletet, a díszlettervezésért például én Oscar-díjat adnék legszívesebben, ha volna rá módom. Tökéletesen kultúrához hű, a szereplők ruházata, színjátéka, és főleg az akciójeleneteknél, le a kalappal előttük. A poénokat tökéletesen kicentizve osztották el benne, holott ez nem az a fajta, ahol azok a tipikus, de amúgy tök jó Disney-féle poénokat tálalják fel. Végezetül, ami a zenéjét illeti: tökéletesen illik bele, végig a kínai kultúrát érezteti. Kellemesen elkíséri a nézőt ez a lélekkel-szívvel teli adaptáció. 2020 legjobb filmje.