Közösség

Vélemény:

 

60 Az apáca

(2018)

Az apáca

 
TribeBubu   2018.09.21 17:25
1

Sajnos nem nyűgözött le. A Démonok között második részében az a pár perc, amíg szerepeltetik az apáca karakterét, zseniális és hátborzongató, ez az eredetfilm viszont csak jumpscare-ek halmaza, ráadásul a történet sem túl eredeti. Ráadásul az egyik elcsépelt horrortrükköt számtalanszor felhasználták a film 96 perce alatt. Ami viszont szerintem elismerésre méltó, az a színészek alakítása és a rendezés. Főleg Bonnie Aarons, Taissa Farmiga és Demián Bichir játszotta nagyon odaadóan a szerepét, Corin Hardy pedig olyan szép képsorokat dirigált össze, hogy azt kell mondjam, kár volt horrorra pazarolni őket. Egy történelmi- vagy fantasy filmben mutattak volna igazán jól Hozzá kell tennem, hogy a franchise-ból eddig nekem csak a Démonok között 2 nyerte el a tetszésemet. Az első rész jobban tetszett Az apácánál, míg az Annabelle mindkét részét gyengébbnek találtam nála. Tehát Az apáca a széria eddig megjelent filmjei között pont középen helyezkedik el, úgyhogy akiknek a többi tetszett, azoknak szerintem ezt sem érdemes kihagyniuk.