Közösség

Vélemény:

 

75 12 katona

(2018)

12 katona

 
MMcFly2015   2018.03.10 21:05
1

Nem egy nagy ritkaság az amerikaik hőstetteiről szóló háborús filmet kapni, de úgy vagyok vele, ha ilyen színvonalasan tudják tálalni, akkor vevő vagyok rá. Azt meg kell hagyni, hogy a nagy címek mellett (Ryan közlegény megmentése, A sólyom végveszélyben és társai) eltörpül, mégis elégedetten jöttem ki a moziteremből. Ezzel a filmmel bővült a 9/11-es tragédiáról szóló ismereteim, és sikerült úgy feldolgozni, hogy nem éreztették minden ötödik percben az amerikai önimádatot. A 12 fős csapat közti laza stílust és össze szokottságot a film megfelelően tudta adagolni, ezáltal sikerült kis humort is csempészni a nem éppen vidám környezetbe. A bő két óra hossza szeretett volna mély mondanivalóval bíró drámát is átadni, viszont sajnos ez a része nálam elvérzett, inkább vált időnként unalmassá a dialógusokat figyelve. Viszont az ilyen jelenetek után kapott csaták látványban kiemelkedő a műfajban. A felülnézetes robbanások és maga a csata pazar kivitelezéssel adja át a csapat borzalmait. Nálam ez a film félsiker, de semmiképpen nem egy rossz alkotás. A háborús filmek kedvelőinek mindenképpen látni kell, viszont aki a drámai oldalát preferálja jobban a műfajnak, ők sajnos könnyen csalódhatnak.