Közösség

Vélemény:

 

69 Üveg

(2019)

Üveg - avagy a flow-élmény megtörésének művészete

 
Minka   2019.01.26 15:49
0

A film első egy órája még nagyjából úgy telt, ahogy arra számítottam. Egész jó felvezetés, egész jó folytatása az előzőnek, aztán ahogy bekerültek hőseink az intézetbe, onnantól kezdve percről percre azt éreztem, hogy csúszok bele valami olyan filmélménybe, ami nekem teljesen távol van attól, hogy azt mondhassam a végén, hogy ez egy jó film volt… James McAvoy lenyűgöző színészi játéka az egyetlen, ami egyértelműen viszi hátán a filmet, a „nagy öregek”, mint Bruce Willis, és Samuel L. Jackson, pedig csak hozzák a tőlük megszokott szintet, bár jóval kevesebb teret kaptak, de nekik bizonyítani már nem nagyon kell, elég ha a nevüket adják a sztorihoz. Viszont, a film legnagyobb csalódása a „végső összecsapás” volt, ami annyira rosszra sikerült szerintem, hogy csak pislogtam és nem hittem el, hogy, hogy képesek ezt a filmet így elrontani?! Egyik pillanatról a másikra kikerültem a film sodrásából és többször megmosolyogtam a keménynek szánt, de annál szánalmasabbra sikerült „szuperhősök” jeleneteit és dialógusait. A film lezárása meg egyszerűen nevetséges és olyan szinten szájbarágós, hogy ott elgondolkoztam, hogy lehet, hogy a 16 éves gimis korosztály volt az igazi célcsoport, mert nekik ez a szint még biztos bejön…