Közösség

Vélemény:

 

74 A cukrász

(2017)

A cukrász

 
Berto49   2018.10.20 22:21
0

Az egzotikum kedvéért kezdtem bele, mivel kevés izraeli filmet láttam, de az elsőfilmes Ofir Raul Graizer munkája odaláncolt a képernyőhöz. Érdekes, nem sablonos történet és végig a kíváncsiság hajtott, hogy mi lesz a vége. Leírhatom, hogy nem okozott csalódást, az egész film tetszett. Annak különösen örültem, hogy a két férfi kapcsolatát nem vitték túlzásba, így is minden világos volt, van ilyen is, tényként el kell fogadni. Egyetlen hibaként a túlzott komótosságot tudom említeni, bár ez a lassú történetvezetés szerves része a darabnak. Sok helyen olvastam, hogy a francia-izraeli színésznő, Sarah Adler milyen ragyogóan játszott. Én nem voltam tőle elragadtatva (mondjuk nem kimondottan igazi szépség, bár izraeli viszonylatban ki tudja?) tette a dolgát, jól, hihetően alakította az özvegyet. Sokkal jobban tetszett Tim Kalkhof szerepformálása, aki a film kedvéért állítólag beleásta magát a cukrászmesterség titkaiba, sőt a hitelesség kedvéért néhány kilót magára is szedett. A különböző filmfesztiválokon – teljesen megérdemelten – a 17 jelölésből 5-öt díjra is váltott.