Közösség

Vélemény:

 

72 The Ritual

(2017)

Egy remek ötlet elpocsékolása.

 
Laca//Ho/rr/oR//   2019.01.13 22:04
0

Kíváncsi voltam rá nagyon, mert sok jót olvastam róla, valamint egész jó értékeléseket kapott. "Szokásos" történeten alapszik, mivel egy baráti társaság indult neki egy kis túrának és a szokottól eltérően, jó pörgősen egészen gyorsan folyt a történet. Arról nem beszélve, hogy kisebb izgalmakat kaptunk az elején még a "civilizációba" és az egész kalandot ez a bizonyos izgalmas jelenet fűszerezte meg. A film közepén amint kezdett kialakulni, körberajzolódni az egész story lényege, inkább nevezném misztikusnak mit sem horrornak, talán azzal a lendülettel le is lassult a történet. Szerencsére nem tartott sokáig, amikor már arra vártam, hogy kaszálják el az egészet és záródjon le az egész kergetőzés, kaptunk egy újabb morzsát, mivel pár főből álló kis "falura" bukkantak a megmaradt túlélők és újra beindult a véleményem szerint nem horror, hanem misztikus thriller. Bár maga az elképzelés meg a megvalósítás példaértékű volt, mert látványos helyenként idegtépő izgalmas kis filmet kaptunk a fiatal David Bruckner rendezőtől, csak azt nem értem, ha már egy jó kis történet lapul e mögött akkor miért nem lehet egy normális szörnyet kitalálni vagy akkor már bőven bele illet volna egy mutáns család, mint a Halálos kitérőben vagy akár egy démon, mert ez a SPOILER veszély ( isteni szarvasember ) nem nevezhető egy vérbeli szörnynek.