Közösség

Vélemény:

 

72 The Ritual

(2017)

The Ritual

 
Bakugan   2023.05.31 22:28
1

Igazából idejét sem tudom már, milyen rég óta szerettem volna megnézni ezt a filmet, viszont valahogy mindig másra terelődött a figyelmem. Szerencsére a napokban eszembe jutott, így el is indítottam a legjobbakat remélve. Kicsit tartottam tőle, hogy túlságosan érződni fog rajta az a lenyomat, ami a Netflix saját gyártású filmeken sajnos többnyire ott van, de szerencsémre pozitívan csalódtam. Az első pillanattól kezdve töretlenül sikerült fenntartani azt a titokzatos atmoszférát, amit reméltem tőle, és ami a legkiemelkedőbb összetevője a filmnek. Az egész cselekmény az ismeretlentől való félelemre épít, ami szerintem a horroroknál, ha nem is kötelező, akkor is egy nagyon szükséges alapanyag. A karakterek pont annyira voltak ki dolgozva, amennyire kellettek, bár nagy pluszt adott volna a filmhez, ha a főszereplőn kívül a baráti társaság többi tagjának félelmeibe is betekinthettünk volna. Összességében mindenféleképpen ajánlott horror, és véleményem szerint nem sok választja el attól, hogy egyszer klasszikusként lehessen visszatekinteni rá.