Közösség

Vélemény:

 

62 A párizsi vonat

(2018)

A párizsi vonat

 
Berto49   2018.06.06 02:56
1

Minden tiszteletem dacára én azt javasolnám Mr. Eastwoodnak, hogy hagyja abba! 87 évesen és annyi remek szerepléssel és rendezéssel a háta mögött igazán megérdemelné a pihenést, mert ilyen érdektelen filmmel csak a renoméját csökkenti. Az amerikai hős eszménye utáni kutatás során egyre alacsonyabb színvonalú munkák kerülnek ki a keze alól. Nem is szólva a számomra szinte nézhetetlen "Fiúk Jerseyből" címűről, amely a filmográfiájának a mélypontja. Van három problémás amerikai gyerek, akik az iskolában testi-lelki jó barátokká lesznek, majd felnőttként egy olyan turistaút során, amelyről nálunk csak a felső tízezer álmodhat, hőssé válnak, kiérdemelve a legmagasabb francia kitüntetést, a Becsületrendet. Mi értelme volt ezt a 2015-ben valóban meghiúsított terrortámadást az igazi szereplőkkel megfilmesíteni? Bárki lehet hőssé? Ez ugyancsak szimpla üzenet, főleg úgy, hogy egy végtelenül unalmas, hatástalan másfél órás film a hordozója. Nagyon gyenge darab, méltatlan az „Elcserélt életek”, vagy a „Gran Torino” rendezőjéhez, hogy csak a két legutóbbi szerintem zseniális filmjét említsem.