Közösség

Vélemény:

 

70 Örökség

(2018)

Örökség

 
Miska bácsi   2018.08.03 01:04
0

Feljavítottam négyesre, de éppen csak megérdemli. Az is rontott az élményen, hogy fáradtan értem a moziba, valamint az egész teremben egy pár volt rajtam kívül, akik a film harmadán végig hangoskodtak (az ilyen minek megy horrort nézni?!). Az első felét meglepően uralta a dráma, a család története rendben is volt, de kevésbé volt érezhető a szorongató hangulat, amit a trailer is ígért. Aztán elkezdtek érkezni a képek, amik itt-ott sikeresen felbolygatják még egy magamfajta edzett néző lelkivilágát is. Erre vártam az előzetes alapján, de eléggé hígítva kaptam meg ezt az élményt. Lehet, hogy elkerülte valami a figyelmemet, de a történetben is éreztem pár lyukat, ellentmondást. Ha tehetem, mindenképpen megnézem majd még egyszer, hátha az említett tényezők miatt nem voltam a toppon. A női színészek elvitték a show-t, az apa is jó volt, de a bátty annyira rühellni való figura, hogy még a színészteljesítményt sem értékelem mögötte. Hogy izguljon így a néző érte? Már 10 perc után kiírtam volna a történetből. Összességében számomra elég hullámzó volt a minőség a jelenetek közt, sokat csapongott a már-már fantasztikusan nézhetetlen néhány pillanat, a valószerű, feszült dráma, és a történet gyenge, unalmasabb részei közt.