Közösség

Vélemény:

 

76 A legjobb játék

(2018)

A legjobb játék

 
Miska bácsi   2018.08.03 00:51
0

Deák Kristóf megcsinálta ugyanazt még egyszer. A téma most még aktuálisabb; a hangzás más jellegű, de ismét fülbemászó; vizuálisan is jobbat alkotott a Mindenkinél; a lezárás ismét csattanós, de a rövidke történetbe azért bele lehet kötni sajnos. Ahogy a Mindenki utolsó éneklős jelenete ellentmondásos, A legjobb játékban is felfedeztem anomáliákat. A központi bonyodalom ugyebár, hogy a szoftvert be kell tanítaniuk a biztonsági megfigyelőknek. Nem tudom, hogy működik egy ilyen rendszer, de furcsállom, hogy miközben a gép éri utol az emberi teljesítményt, ezzel párhuzamosan valós időben értékeli a rendszer a dolgozók kattintásait. Illetve a film megoldása, a tömegeket megmozgató módszer, amivel a szoftvert akarják megzavarni, nem tűnik valami hitelesnek. Egy nagyvárosi állomáson egyszerre több száz ember rávehető egy ilyen dilire? Kétlem. Viszont ennek a megvalósítása nagyon kreatív volt, hosszabb és több snittet is megnéztem volna belőlük, így kicsit hirtelen elvágták a csúcsjelenetet szerintem.