Közösség

Vélemény:

 

64 Örökkévalók

(2021)

Igazság ligája màsképpen

 
HE7EDIK   2021.11.07 14:57
3

Az idei mozis termés annyira csapnivaló, hogy kínomban beültem erre a Marvel-mozira, pedig finoman szólva sem voltam oda a Bosszúállókért. A teljesen felesleges szerelmi szálat leszámítva viszont kellemesen csalódtam. Már csak azért is, mert a film egy szuperhős-moziba csomagolt társadalomkritika. Amellett itt van Nanjiani, aki mindig üde színfolt, és hálisten egész sokat van a vásznon, szórakoztatóvá téve az üresjáratokat. Aztán itt van Jolie, akinek karaktere a Wonder Womanből lehet ismerős, de van női Flash és köpeny nélküli Superman, akire utalnak is, nyíltan felvállalva, hogy bizony az ötlet közel sem saját, de attól még működik. Magyarország mostani politikai berendezkedését elnézve fel kellett volna tüntetni, hogy bizony meleg karakterek is vannak a filmben, sőt meg is csókolják egymást... ezt sok országban biztos ki is nyisszantják majd. A lényeg, hogy ez egy roppant összetett alkotás lett, amiben azért figyeltek az akciók minőségére és a Marvelre jellemző laza humorra is. Engem nagy meglepetésemre meggyőzött.