Közösség

Vélemény:

 

72 John Wick: 4. felvonás

(2023)

Wick még mindig kőkemény

 
Jerico   2023.05.03 16:46
7

Mindig is úgy gondoltam, hogy a John Wick filmek afféle virtuális pszichológiai-lelki "edzőtermek" arra a célra, hogy egy fotelben ülve éljük ki magunkból a felgyülemlett frusztrációinkat és átmeneti neurózisainkat, miközben egy sört vagy valami egyebet kortyolgatva (esetleg popcornt majszolva) kárörvendünk azon, hogy egy pali péppé lövöldöz 150 embert előttünk. Nos, kb tényleg ez a helyzet és én a magam részéről imádom. A második rész a legjobb, a negyedik most picit félrement, de sebaj. A szeptemberben már 59 éves (!) Keanu Reevestől ez is óriási és valóban hatalmas teljesítmény. Ember én 59 évesen a heverőről is nehezen állok majd fel. A konkrét gondok: a sztori (ahogy van) a vak pasas, a hájpacni, akit képtelen lenyomni Wick és persze a legvége. No, meg az, ahogyan csóró Lance Reddicket kiiktatják (ő a Continental recepciósa). Az oké, hogy szegény meghalt a valóságban is, de a script lehetett volna nagyvonalúbb a karakterrel és lehetett volna az ipsének valamilyen hősiesebb halála is. Összességében azért így is egy jól összerakott rész a Wick 4, csak nem a legjobb. Nálam így is erős 75%-os. (A második része 85%.)