Közösség

Vélemény:

 

81 A feltaláló

(2020)

A feltaláló

 
Klauka89   2021.11.08 22:02
0

Nekem nagyon tetszett a film, én ajánlanám másoknak is, hogy nézzék meg. A film elég jól dolgozta fel a kommunista pártrendszert, annak minden pozitív és negatív hozamával együtt. Nem zavart, hogy több mint két óra a játékidő. Jó volt picit visszarepülni abba a korba, igaz, hogy '75-ben már a szüleim is 10-11 évesek voltak, de javarészt a nagyszüleim jutottak eszembe a régi világról, a régi típusú békebeli autókról. Imre bácsi némiképp a nagypapámat idézte, még a neve is. Béres nagyot rizikózott azzal, hogy a nyakába vette a kuruzslás vádját, a politikai és szakmai indulatokkal karöltve. Ám ő mégis csak az embereken akart segíteni, és elég emberséges volt ahhoz, hogy megessen rajtuk a szíve. Kiemelném Für Anikót, aki szerintem briliánsan játszott. Sok rossz és méltatlan magyar film látott már napvilágot, de ez szerintem különösen jól sikerült. Ritka történet, amikor az igazság győz, a feltaláló elnyeri méltó jutalmát, Széchenyi-díjat, köztársasági kitüntetést, posztumusz díjat, az aljas zsaroló pedig meghunyászkodik, és végül megsemmisíti annak az embernek a felmondását, akit addig a percig erején felül el akart lehetetleníteni.