Közösség

Vélemény:

 

77 A holnap háborúja

(2021)

Egy jó film, téves megítéléssel.

 
Reggeli Kávé   2021.08.04 14:58
1

Nem mindegy, milyen elvárásokkal kezdünk bele egy filmbe, tipikus példa erre ez a film is. Az a helyzet, hogy ez egy remek kis sci-fi, viszont sokan ahogyan írják is, egy új Függetlenség napját, egy Holnap határa 2-t, egy Interstellar 2-t, egy Avatár 2-t vártak tőle, egyébként nem is értem, milyen alapon... Ők azok, akik lehúzzák ezt a filmet, és akik úgy belekötnek mindenbe, mintha ez valami dokumentumfilm lenne, illetve mintha más filmekbe nem lehetne belekötni - bármelyikbe. És akkor ott a másik tábor, köztük én, akik remekül szórakoztak ezen a rendkívül látványos, izgalmas filmen, tényleg egy percig nem untam. A látvány, a lények megvalósítása egészen magas színvonalú, szinte egyedülállóan jó. Sokkal jobb a látvány része a Holnap határa c. magasra értékelt filménél, ott a lények, hát, elég gagyik ehhez képest. Jók a színészek, senkit sem dob le a vászon, számomra megvolt a kéma is közöttük, Yvonne Strahovski pedig egy + pont, őt valahogy mindig nagyon jó nézni. Szóval az igazság az, hogy nincs ezzel a filmmel semmi baj, miután megnéztem, másnap megnéztem a Holnap határát is, és igazából semmivel sem jobb film, amikbe itt sokan belekötnek, azokba a dolgokba ugyanúgy bele lehet kötni annál a filmnél is. Remek szórakozás, amit valamiért egy réteg méltánytalanul nem hajlandó elismerni.