A holnap háborúja

Yvonne Strahovski
Chris Pratt
Chris Pratt
Edwin Hodge

A futurisztikus háború kimenetele azon áll vagy bukik, hogy egy férfi képes-e szembenézni múltjának kísérteteivel. Az emberiség vesztésre áll az idegenekkel vívott harcban, azonban a tudósok kifejlesztenek egy forradalmi módszert, melynek segítségével csatába hívhatják a katonákat a… Több

Rendező: Chris McKay
Forgatókönyvíró: Zach Dean
Premier: 2021.07.02. | Amazon Prime Video (2021.07.02.) | HBO Max (2023.11.17.)
Forgalmazó: UIP-Duna Film

2024.02.18 Tomipapi

Jó film jó szereplőgárdával.

2023.03.15 fankbringa

Fehér halál

Artemista véleményével teljesen egyetértek. A film egyszerű vonalvezetésű sci-fibe öntött akciófilm. A kötelező cukormáz az erőszak fölött. Sajnos a mai sci-fikre jellemzően tele van hibákkal, logikai bukfencekkel, értelmetlen gondolatokkal. A teljes... Teljes kritika

2021.07.19 Artemisia

Chris Pratt Öngyilkos osztaga

A "Chris Pratt Öngyilkos osztagának" titulált A holnap háborúja a nyári popcorn blockbuster prototípusa, az a film, mely nem is törekszik többre egyszeri szórakoztatásnál. Az összes építőelemét láttuk már máshol, ráadásul az utóbbi évek sci-fi felhoz... Teljes kritika

2021.07.04 Eastern79

Vérbeli sci-fi

Chris McKay filmje, bár nem sok újdonságot hoz a műfajba, mégis olyan jól keveri a lapokat, hogy egy nagyszabású, elegáns és kifejezetten látványos sci-fi-akció-horror kerekedett belőle. Először is, az Alien óta nem láttam ennyire undorító, félelmetes és egyben kreatív szörnyeket, ráadásul a megvalósítás is szinte tökéletes az egyéb látványelemekkel együtt. A lények eredete is mutat némi párhuzamot a nagy klasszikussal, ráadásul az űrhajós jelenet egyszerre idézte meg Ridley Scott mesterművét és Carpenter A dolog című műfajteremtő alkotását. Nem tolakodóan, éppen csak, amennyire kell. Chris Pratt remek választás volt a szerepre, többször bizonyította már, hogy nem csak egy üresfejű szépfiú, és a történet is ad alkalmat arra, hogy ne csak az akciózás legyen terítéken. Az első félóra gyakorlatilag a szereplők bemutatásával telik, majd egy hirtelen megjelenő féreglyuk beindítja az eseményeket. Az akciók egyre meredekebbek, a látvány egyre grandiózusabb, miközben minden a helyén, patikamérleg pontossággal kevertek az arányok. Csodálatos operatőri munka teszi fel az i-re a pontot, az óceán közepén játszódó akció-szekvencia kulcsjelenete például már-már festményszerű. A szokottnál picit hosszabb játékidő ellenére egy abszolút szórakoztató és kifejezetten látványos produkció. Sci-fi rajongóknak kötelező.

2021.08.09 Caravaggio1978

Jól időzítették

Ezelőtt pár évvel a vírusos filmek mentek, aztán be is jött, az utóbbi években csak apokalipszis mozik özönlenek felénk, szerintem a film abszolút még el is képzelhető a valóságban. Szerintem nem volt nagyon túlzó, izgalmas történettel fordul felénk, és szerintem nagyrészt mi, nézők visszakacsintunk rá, mert jól szórakoztunk.

Pletykák szerint az Amazon 200 millió dollárért vette meg a forgalmazási jogokat.Szerző: JRD

Eredetileg Paramount film lett volna, de a Covid felülírta a terveket, és végül az Amazon Studios szerezte meg a forgalmazási jogokat.Szerző: JRD

A színészek intenzív fizikai edzésen estek át, hogy kiegészítsék az akciójeleneteket, és elálljon a nézők lélegzete.Szerző: jfruzsi97

A film munkacíme Ghostdraft volt.Szerző: hp

Chris Pratt a főszerep mellett executive producerként is kivette a részét a munkálatokból. Szerző: hp

(2021. 11. 11.)
Időutazós látványfilm
Apróságok ezek, de összeadva mégis elegendőek ahhoz, hogy A holnap háborúja szórakoztató blockbuster legyen, ami nem mellesleg A holnap határa (Edge of Tomorrow) óta a legjobb időutazós scifi is egyben, amiért ironikus módon nem moziba kell menni, hanem a tévékészülék elé ülni, ha látni szeretnénk. Több

(2021. 07. 24.)
Az Amazon Prime streaming felületén debütált, Chris Pratt főszereplésével fémjelzett katonai sci-fi olyan, mintha csak a kilencvenes évek közepére/végére jellemző blockbusterek (és azok olcsóbb VHS-re, TV-re hangolt mutációinak) hangulatát kívánná megidézni. Az egész világ sorsát markában tartó cselekmény kíméletlenül robog át a nézők klisékhez szo... Több

(2021. 07. 23.)
A függetlenség apja
Lehet, hogy A holnap háborúja fogadtatása egyelőre inkább megosztó, de a fentiek miatt biztosan állíthatom, hogy évtizedek múltán éppen olyan jó szívvel fogunk rá emlékezni, mint ahogyan most is mindenki fel tudja idézni egy hasonló jellegű kedvencét 20-30 évvel ezelőttről. Több

(2021. 07. 23.)
Sam Bácsinak szüksége van rád a jövőben is
A holnap háborúja tehát nem rossz film. Nem is retinákba égő örök filmalkotás, de megnézhető, izgalmas, van benne minden, ami egy kánikulai délutánt egy kis limonádéval és rágcsálni valóval egyetemben elviselhetővé tesz. Több

Értékelés: 5.9/10
(2021. 07. 29.)
Elnyújtott látványos tolvajlás
Összességében egyfajta bűnös örömmel nézhetjük a A holnap háborúja című filmet, és konstatálhatjuk magunkban, hogy Chris Pratt ezzel továbbra is megerősítette mindenkori karizmatikus státuszát Holywoodban – és átlagos előadásával felemeli és megmenti az erős gyengéből egy közepes fölé a Holnap Háborúját. Több