A holnap háborúja (2021)

The Tomorrow War

Yvonne Strahovski
Edwin Hodge

kevelin   2022. 07. 11.

Egynek elment. Se nem jó, sem nem rossz. Becsületből néztem végig, de aki tartalomra vágyik, ne ezt nézze.

Artemisia   2021. 07. 19.

Chris Pratt Öngyilkos osztaga

A "Chris Pratt Öngyilkos osztagának" titulált A holnap háborúja a nyári popcorn blockbuster prototípusa, az a film, mely nem is törekszik többre egyszeri szórakoztatásnál. Az összes építőelemét láttuk már máshol, ráadásul az utóbbi évek sci-fi felhoz... teljes kritika»

Eastern79   2021. 07. 04.

Vérbeli sci-fi

Chris McKay filmje, bár nem sok újdonságot hoz a műfajba, mégis olyan jól keveri a lapokat, hogy egy nagyszabású, elegáns és kifejezetten látványos sci-fi-akció-horror kerekedett belőle. Először is, az Alien óta nem láttam ennyire undorító, félelmetes és egyben kreatív szörnyeket, ráadásul a megvalósítás is szinte tökéletes az egyéb látványelemekkel együtt. A lények eredete is mutat némi párhuzamot a nagy klasszikussal, ráadásul az űrhajós jelenet egyszerre idézte meg Ridley Scott mesterművét és Carpenter A dolog című műfajteremtő alkotását. Nem tolakodóan, éppen csak, amennyire kell. Chris Pratt remek választás volt a szerepre, többször bizonyította már, hogy nem csak egy üresfejű szépfiú, és a történet is ad alkalmat arra, hogy ne csak az akciózás legyen terítéken. Az első félóra gyakorlatilag a szereplők bemutatásával telik, majd egy hirtelen megjelenő féreglyuk beindítja az eseményeket. Az akciók egyre meredekebbek, a látvány egyre grandiózusabb, miközben minden a helyén, patikamérleg pontossággal kevertek az arányok. Csodálatos operatőri munka teszi fel az i-re a pontot, az óceán közepén játszódó akció-szekvencia kulcsjelenete például már-már festményszerű. A szokottnál picit hosszabb játékidő ellenére egy abszolút szórakoztató és kifejezetten látványos produkció. Sci-fi rajongóknak kötelező.

BRANTON   2021. 07. 25.

Kellemes meglepetès

A maga műfajában ez egy brutálisan jó mozi. A kikapcsolódás garantált. Ha befejezik egy 25-30 perccel hamarabb, akkor egy talán még jobb film lett volna. Nem rossz az utolsó 30 perc sem, csak ezáltal veszít a drámából, mert igen, az is van benne. Érzelmileg meglepően erős egy-két helyen. A látvány pedig... szerintem a felkapott Godzilla vs. Kongot ide-oda veri. Logikát a filmben nem szabad keresni. 9/10, az év legszórakoztatóbb filmje.

Bazzzsi   2021. 12. 21.

Izgalmas és összetett film volt. A téma kedvelői szeretni fogják.

Caravaggio1978   2021. 08. 09.

Jól időzítették

Ezelőtt pár évvel a vírusos filmek mentek, aztán be is jött, az utóbbi években csak apokalipszis mozik özönlenek felénk, szerintem a film abszolút még el is képzelhető a valóságban. Szerintem nem volt nagyon túlzó, izgalmas történettel fordul felénk, és szerintem nagyrészt mi, nézők visszakacsintunk rá, mert jól szórakoztunk.

Emmersson   2021. 07. 07.

Majdnem tetszett, de...

Unalmassá válik egy idő után. Szánalmas, hogy egy átjárót tudnak nyitni az idő két pontja közt, de még 30 év múlva is ólommal harcolnak. :P Közben pedig simán látható, hogy a tűz jó ellenük, tehát a lángszóró és Napalm bevethető volna. Hogy az elektromosságról ne is beszéljünk... És milyen jó, hogy a főhős ismer pilótát, vulkánszakértőt, és a besorozott társa egy mindenhez is értő geológus vagy mi a hököm. :) Mese habbal, délutáni matiné kakaóval és linzerrel.

A színészek intenzív fizikai edzésen estek át, hogy kiegészítsék az akciójeleneteket, és elálljon a nézők lélegzete.

(jfruzsi97)

A film munkacíme Ghostdraft volt.

Chris Pratt a főszerep mellett executive producerként is kivette a részét a munkálatokból.

Ez az Emmy-díjas Chris McKay rendező első élőszereplős mozifilmje. A direktor eddigi pályafutása során többnyire animációs filmeket rendezett.

2019 februárjában jelentették be, hogy Chris Pratt tárgyalásokat folytat a film főszerepe kapcsán. Nem sokkal később érkezett a hivatalos bejelentés, hogy a sztár leszerződött a produkcióhoz.

Apróságok ezek, de összeadva mégis elegendőek ahhoz, hogy A holnap háborúja szórakoztató blockbuster legyen, ami nem mellesleg A holnap határa (Edge of Tomorrow) óta a legjobb időutazós scifi is egyben, amiért ironikus módon nem moziba kell menni, hanem a tévékészülék elé ülni, ha látni szeretnénk. több»

Az Amazon Prime streaming felületén debütált, Chris Pratt főszereplésével fémjelzett katonai sci-fi olyan, mintha csak a kilencvenes évek közepére/végére jellemző blockbusterek (és azok olcsóbb VHS-re, TV-re hangolt mutációinak) hangulatát kívánná megidézni. Az egész világ sorsát markában tartó cselekmény kíméletlenül robog át a nézők klisékhez szokott lelkivilágán, retináján, és agysejtjein is – de ezzel együtt sem mondható, hogy ne lennének szórakoztató elemei. Spoilermentes kritika. több»

Lehet, hogy A holnap háborúja fogadtatása egyelőre inkább megosztó, de a fentiek miatt biztosan állíthatom, hogy évtizedek múltán éppen olyan jó szívvel fogunk rá emlékezni, mint ahogyan most is mindenki fel tudja idézni egy hasonló jellegű kedvencét 20-30 évvel ezelőttről. több»