Gazember ügynök

Gazember ügynök

Rogue Agent

A rendkívüli és hátborzongató történet Robert Freegardról, a hivatásos szélhámosról, aki az MI5 ügynökének kiadva magát embereket vert át.

(csd)

Ország: Egyesült Királyság
Premier: 2022.08.12. | HBO Max (2023.05.19.)

2023.07.17 Ahoj poplacsek

8/10 Naivitás ellen kiváló oktatófilm

A mai magyar társadalom tagjainak többségére igencsak ráfér, hogy javuljanak a képességei arra vonatkozóan, hogy a manipuláló pszichopata szélhámosokat felismerje. Egy ilyen megtörtént sztori feldolgozása ehhez szórakoztató módon járul hozzá. Már amennyire szórakoztató belenézni egy ilyen beteg ember működésébe. Különben nem túl pörgős a film, de engem végig lekötött a pszichológiai vonalon zajló cselekmény. Nem a film lényegét érintő megfigyelés, csak amolyan érdekesség, hogy a valószínűsíthető kis büdzsé ellenére roppant körültekintően idézték meg a feldolgozott események korát, kígyójátékos Nokia butatelefonok, az azokban az években forgalmazott IKEA bútorok, valaki nagyon odafigyelt ezekre az apróságokra.

2023.06.13 Török389133

Kicsit alacsony költségvetésű, és vannak benne unalmas részek, viszont vannak egész érdekes és izgalmas részek is, úgyhogy a műfaj kedvelőinek érdemes egyszer megnézniük. Viszont ennél a filmnél mik ezek a műfajok? Misztikus? Sci-fi? Ezeket ki írja oda a filmekhez?

2023.05.18 Zoltán

Remek film, különösen tetszett, hogy a karakterek realisztikusak és valóságosan is viselkednek (ami elég ritka manapság a filmiparban, bármennyire is meglepő). A történet ugye valós eseményeken alapul és ezek az események elég durvák voltak. Összességében egy jól összerakott produkció, megéri megnézni.