Ébrenlét

Ébrenlét

Awake

Gina Rodriguez

Miután egy globális katasztrófa következtében minden elektronika tönkremegy, és az emberiség álmatlanságban szenved, egy volt katona és lánya megtalálhatják a megoldást.

(Hupka Adrián)

Forgatókönyvíró: Gregory Poirier
Premier: 2021.06.01. | Netflix (2021.06.09.)

KULCSSZAVAK

2024.03.17 puszpang

Egynek jó volt.

A sztori viszonylag rendben. A kis pénz meglátszik, de kihozták belőle, amit lehetett. Színészetet ne keressünk, de mint karakterek, azok nagyjából okésak. A történetvezetés tűrhető, arra odafigyeltek. Ha nem bonyolódunk bele az itt-ott esetlen megvalósításba, akkor – beleélve magunkat – egész elfogadható a film.

2022.01.27 BoBamburg

Ez borzalmas. Netflixen sajnos mostanában egész sok kimondottan béna horror van, és látni, hogy sok esetben a mennyiségre mennek, nem a minőségre. Már az elején lerí a filmről, hogy gagyi lesz, és az is lett. Pedig az alapötlet nem vészes, de a megvalósítás nevetséges.

2021.06.10 herkedavid

Nagyon gyenge

Megnéztem a trailert, gondoltam, ez egy nagyon jó film lesz, érdekes, le fog kötni, kapok valami elgondolkodtató dolgot, de csalódtam. A cselekmény semmilyen, tipikus, család megy ide-oda, majdnem meghalnak, de mégse. Nem tudok semmi pozitív dolgot mondani, ami miatt bárkinek is ajánlom. Se egy csavar, se egy fordulat, amire felkaptam volna a fejem, hogy aztamindenit, ez már valami. Többet vártam, nem kaptam semmit.

2021.06.10 KCintia

Unalmas, borzalmas

Az alap elgondolás egészen remek volt addig a pontig, amíg a kivitelezést nem láttam. A történet egyhangú, unalmas, semmi érzelem, semmi izgalom. Háttérzajnak ajánlom, annak fantasztikus volt.

2022.01.20 jfruzsi97

Az alapkoncepció érdekes és jó lett volna. Sajnos a kivitelezés kevésbé, ami le is húzta a filmet.

Ez a második film, amiben Jennifer Jason Leigh és Gina Rodriguez együtt szerepelnek a 2018-as Expedíció után.Szerző: Hupka Adrián

(2021. 06. 17.)
Gyógyír az álmatlanságra
A záróakkord is meglehetősen keserédes, ami, bár végül kiderül, hogyan tudnak mégis aludni az emberek, nem maradandó élménnyel, hanem csak egy kiürült kávésbögrével és ébren átszunyókált másfél órával hagy magunkra. Több

(2021. 07. 16.)
Összességében semmi esetre sem mondhatjuk rossznak, mondhatnánk viccesen, hogy az Ébrenlét nem altat el minket, de sajnos végül áldozatául esünk a hanyag és túl egyszerű írói munkának. Több