Közösség

Vélemény:

 

54 Kísértő múlt

(2021)

Kihagyható, gyenge

 
Crystaldeer   2021.05.03 10:41
0

Nem néztem meg előtte itt az adatlapot, mielőtt nekiálltam volna megnézni a filmet, úgyhogy jót mosolyogtam rajta, hogy mindenki bőszen nyomta rá a "gyenge" kategóriát, és sajnos én is beállok ezen véleményezők sorába. Most kivételesen én is megnéztem az előzetest, mert amúgy nem szokásom, és abból én is azt szűrtem le, hogy na de jó, lesz egy jó kis szellemes film. Aztán elkezdtem nézni, és hát a film első fele borzalmasan unalmas és vontatott volt, aztán volt egy két jelenet, ami felcsigázta a kíváncsiságom, ezért úgy voltam vele, ha már eljutottam a feléig, nézzük meg, mi lesz a vége. Hát nagy időpocsékolás volt, mivelhogy ráadásul a film a megszokottnál hosszabb 119 percet kapott. Igazából abban reménykedtem, hogy ha már Amanda Seyfried szerepel benne, akkor rossz film nem lehet, hát tévedtem. Ezzel szemben csak ő miatta nyomok mégis 2 csillagot, mert az ő alakítása viszont tényleg kiemelkedő, a többiek meg mélyen eláshatják magukat. Sokkal többet ki lehetett volna hozni ebből a filmből, talán ez volt az egyik gyenge pontja, hogy a Netflix-re bízták a gyártást, és itt már elcsúszott az egész. Aztán amikor a szellemes dolog átment valami irdatlanul nagy hülyeséges fantáziába (lásd hasonló elvont film: Jancsi és Juliska 2020), akkor már lőttek az egész élménynek. Horrornak messze nem nevezném, thrillernek meg szintén gyenge, persze a végén van benne egy kis minimális izgalom, de azért nem éri meg majdnem egy órát elunni, hogy a cselekmény kibontakozzon.