Közösség

Vélemény:

 

60 Nem

(2022)

Félig tetszett, félig Nem

 
erahurka   2022.08.17 07:16
0

Igazából nekem már a Mi is kicsit magas volt, de azt végig élveztem, meg tökre szeretek agyalni filmek közben, akkor is ha nem igazán jutok semmire vele. A Nope viszont valahogy más volt. Az első fele egy remek feelgood ufóvadászós sci-fi, amit egyszerűen jó nézni, kikapcsol, agyal az ember a rejtélyen, satöbbi. Ez a része nagyon bejött. Aztán ránk borítja ezt az elvont gondolkodós horror vonalat, (bár szerintem ez nem horror volt, ahogy a Get Out se), és nem igazán sikerült dekódolnom mi akar lenni ez a vadállat lény a felhők közt. Tovább rontotta a képet, hogy mikor már azt hittem kint vagyok, ezek visszarántottak még vagy fél órára. Ezt már a tavalyi Dűnénél sem szerettem. Szóval nekem ez most nem annyira jött be, de majd utánaolvasok, mit kellett volna látnom benne. A 7/10 inkább annak szól, hogy nagyon akarom szeretni, mert egy darabig tényleg imádtam és amúgy utána is jó, csak valahogy nem ért el. Másodszorra biztos jobb lesz, mondjuk nem tudom bevállaljam-e ezek után a drága IMAX jegyet vagy megvárjam míg kijön streamingre, bár ez most ingyen volt (innen is köszi UIP és WideScreen), úgyhogy akár fizethetnék is még egy kört.