Közösség

Vélemény:

 

64 Piranha

(1995)

Piranha

 
moov18   2016.02.26 11:14
0

Nem szeretem az ilyen témájú filmeket. Éppen a jellege miatt: a lényegi dolgokat, amelyek a víz alatt történnek nem mutatja a kamera. Be kell érnünk az áldozatok kapálózásával, jajveszékelésével a víz felszínén. Azért van benne egy-két csúnyább jelenet is, a kor viszontagságaihoz képest egészen jól megoldott némely jelenet. A piranhás filmek közül abszolút a jobbfajták közé sorolandó, bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy az ilyen vízi szörny témájú alkotások nem túl gyakran kerülnek a filmes étlapomra. Úgy vagyok velük akárcsak a farkasemberes, vámpíros filmekkel, van belőlük ezer így nem biztos, hogy kell belőle még egy. Ráadásul könnyen mellé tudnak nyúlni velük, meg rendkívül kicsi az a szegmens akiknek ezt még beveszi a gyomruk, legalábbis témájánál fogva sokan vagyunk úgy, hogy inkább nem kérünk belőle. Néhányat láttam már a témába vágva, úgy gondolom ez a jobbak közé sorolandó ami dicséretes, hiszen 1995-ös évjárat, amiből következik, hogy nem mai gyártmány így nem fog látványban bővelkedni. Volt története, eleje és vége. Egyszer túl lehet élni.