Közösség

Vélemény:

 

80 Szerelem és anarchia

(2020)

Szerelem és anarchia

 
Takszi   2022.06.29 12:08
1

Újabb skandináv sorozat, ami megnyert magának. Nekem sokat tett hozzá, hogy a címben szereplő szerelem inkább csak katalizátora volt az eseményeknek, nem elsődleges célja, a karakterek egyéni drámái sokkal érdekesebbek voltak számomra, főleg a második évadban. Rövidek az epizódok, mégis sok kényes, elgondolkodtató témát sikerült beleszőni. Sajnos ebbe bele van kódolva az is, hogy képtelenség mindenbe rendesen belemélyedni, néhány szál kicsit vázlatos lett, hagytak munkát a nézőnek is. A színészek játékával nem voltam mindig kibékülve. Egyes jelenetek sokkal mélyebbek voltak annál, mint amit előadtak (a hangoskönyv felolvasós rész tökéletesen illusztrálja ezt, mintha csak kikacsintottak volna vele), igaz ebbe belejátszik az is, hogy hiba volt részemről angol szinkronnal nézni. Csak svédül ajánlom! Elég abszurd a sorozat humora, ami nekem tetszett, de a játékok kapcsán az volt néha az érzésem, hogy túlságosan elszakadtak a realitástól azért, hogy még nagyobb konfliktust generáljanak. Tökéletesnek nem mondanám, de nem bántam meg, hogy végignéztem.