Közösség

Vélemény:

 

56 Meg 2. - Az árok

(2023)

Csak annak való, aki nem kőagyú és csak szórakozni akar egyet

 
Jerico   2023.09.23 14:06
1

Kétségtelen, hogy a Meg 1-2. nem éppen a dokumentumfilmes hitelességű, vagy Oscar-díjakra számot tartó, nagyívű alakításokat kínáló világsikerek egyike. Ugyanakkor b*romi látványos, izgalmas és szórakoztató sztorikat kínál mindkét fejezete. Ha valaki nem kőagyú és merev, mint a seprűnyél, hanem csak jól akar szórakozni, annak tetszhet is. Óriáscápák egyébként akár létezhetnek is, hiszen a bolygónkat ellepő világóceánok alig pár százalékát ismerjük csupán. Azzal pedig akár el is játszhatunk, hogy ha előkerülne egy-egy ilyen dög, mit is lehetne tenni ellenük. Ben Wheatley rendező és csapata pontosan ezt is teszik a Meg 2.-ben. Jó a forgatókönyv, lassan nő a feszültség, és rengeteg az izgalom. Jason Statham mindent belead, és bebizonyítja, hogy nem csak a verekedős filmekben jó. Ami nekem legjobban tetszett, az a sok helyszín, az izgalmas kivitel és az utolsó 30-40 perc folyamatos akció-orgiája temérdek látványos jelenettel. Mivel nem a hibákat kerestem, jól szórakoztam. Nálam a film 70%-os, tuti újranézem.