Közösség

Vélemény:

 

84 Rémálom az Elm utcában

(1984)

Az első rémálom!

 
Laca//Ho/rr/oR//   2019.02.19 21:29
1

Bár a híres Slasher karakterek közül nem Freddy a kedvencem, de azért szerzett anno pár ÁLMATLAN éjszakét és most, hogy újra megnéztem az alapot, fikarcnyit sem változott a hozzáállásom vele kapcsolatban. Maga a kitalált megszült karakter, rémisztő karmaival, az összeégett arcával és a nagyon jó körítést kapó füstös, csövekkel teli sötét hely ahová lehetséges áldozatai kerülnek. Wes Craven rendező nagyszerű filmet hozott létre és ezen kívül is jó pár horrorfilmet köszönhetünk neki, valamin a gyilkos Freddy szerepébe bújó Robert Englund, akinek neve már már egybeforrt a fő gonosz nevével és két díjat is kapott anno az alakításokért, mert 8 részen át ölthette magára a kalapost. Igazából azért sem tartozik a kedvenceim közé, mert a többiekkel ellentétben, mint Bőrpofa, Jason vagy Michael, ő nem a csendes kegyetlen gyilkos, hanem a dumás "eljátszom a prédával" eset és azért voltak jócskán olyan jelenetek amiket nem értettem, mintha nem lenne szabálya az álom és a valóságnak sokszor úgy éreztem. Persze mit sem von le, sokszor megrémisztett, régi filmről van szó és persze látványban igen csak gazdag.