Közösség

Vélemény:

 

83 Nem félünk a farkastól

(1966)

Ne félünk

 
Yosihiro   2019.02.10 11:41
1

Régebben kiskoromban hallottam a filmröl most volt alkalmam megtekinteni. Igazából nem nyügüzütt le. Söt egy örült filmnek tekintem amiben elöjönnek a pszichopata tulajdonságok. Kicsit érthetetlen a történet és a rengeteg párbeszéd elveszi a figyelmet a mondanivalóról. Én úgy értelmeztem a filmet hogy egy egyetemi házaspár akik elvesztették gyermeküket most egy új tanárt kell fogadniuk a papa jóvoltából. Itt derül fény a házaság alatt rejtözö drámai titkora is. Önnmagában ez a dráma jól mutataja be a 60-70 -es évekbeli amerikai gondolkodást is. A film történetileg hullámzik és egyre agresszívabb lesz míg a végén egy "drámai" fordulattal eljön a napfelkelte megnyugszanak. Szóval nem igazi kultikus film talán ha drámai részt nézem akkor a mondanivalójában látok valamit értelmet, de a három csillagnál többre nem tudom értékelni. A színészi alakításokról néhány mondat. Elizabeth T. valoban nagyot játszik de ugyanez nem mondható el a Sandy D. röl ( Honey) aki talán a film legelentmondásosabb alakját játsza. A férfiak hozzák a formájukat néha túljátszva azt. Igazából nem adtam volna Oscart erre az alkotásra mivel sem a történet sem a képi és hangi effeketek nem tudtak maradandót alkotni bennem. Összeségében a filmet látni kell és mindenki döntse el hogy mennyit ér ez az alkotás. Üdv Yosi