Közösség

Vélemény:

 

86 Halálos fegyver 4

(1998)

Halálos fegyver 4

 
MMcFly2015   2017.06.01 22:42
1

Továbbra is a harmadik rész színvonalát viszik tovább, mi szerint a vígjáték vonal erősebb marad, mint a történet vagy az akciók. Viszont ebben a részben ami van akció, az annyira cool, hogy überli minden eddigit. Az akció filmek közül talán a leglátványosabb autós üldözést ebben láthatjuk, és a finálénál a bunyó! Eszméletlen kemény. Sokat tesz a filmhez Jet Li, akit nem volt nehéz leszinkronizálni, egyetlen egy mondatot mond angolul, de mégis a tekintete -és kimértsége olyan kisugárzást okoz, amitől borsodzik a hátam. A nyitó jelenet és a záró jelenet félelmetesen erőltetett. Én nem tudtam a végén nevetni, nem illett a Halálos fegyver filmekhez. A legbugyutább vígjátékokba illő momentumok egyike, mikor a szülés elött/közben gyorsan összeházodnak... És az, hogy egyszerre születnek meg a főszereplők gyerekei (unokái), maximum egy Örömapa 2-be volt elfogadható. Nem a sorozat legrosszabb darabja, de sajnos nincs meg az a kemény atmoszféra a filmben, mint az első két részben. Ennek ellenére nem lehet rá haragudni. Ez a pack, egy olyan korszakalkotó alkotás a műfajon belül, hogy bűn nem szeretni. :)