Közösség

Vélemény:

 

88 Különben dühbe jövünk

(1974)

Dühbe Jövünk

 
Yosihiro   2021.01.01 12:48
1

Azt hiszem, nem sok ember van, aki nem látta, vagy nem halott volna erről a filmről. Nekem személy szerint, mikor még kicsi voltam és láttam, nem tűnt annyira viccesnek, mint most, így felnőtt fejjel. Szerintem ezt is több életkorban meg kell nézni, hogy az ember pontosan olyan véleményt adjon, amit gondol. Szerintem ha azt mondom, ez egy jó film, akkor biztosan nem lövök mellé. Vannak ugyan benne rosszul sikerült jelenetek, de a besorolást már nehezen tudom megadni, mivel néhol olyan gyermeteg módon kezelik a filmet, ami szerintem nem illik bele. A másik része viszont a két főszereplő alakítása, azt hiszem, ebben a műfajban mérföldköveket raktak lem és olyan kultuszt teremtettek, ami talán még a mai filmekben is kihat. Összességében a forgatókönyv jóm a rendezés már nálam hagy kivetnivalót maga után. A szereplők emelnek a filmen, és csak ezért tudom magasabbra osztályozni. A hangi és képi effektek közepesek. Így jóindulattal adom meg a négy csillagot, ami érhetne ötöt is, de nekem valahogy az összhatás miatt csak a négy fér bele. Ezzel nem lehúzni akartam ezt a klasszikus filmet, de nálam ezt érdemli. Mindenből kapunk csipetnyiket, és a film mondanivalója is inkább a humor, mint az akció felé tendál. Így azt tudom mondani, hogy többször nézhető film, de lehetett volna jobb is. Nagyra tartom B. S.-t és T. H.-t is, de szerintem nem ez az a film, amiben kiválót alakítanak. Üdv, Yosi