Közösség

Vélemény:

 

56 Cannibal Holocaust

(1980)

Nem értem mi a sokkoló és hasonlók....Anno biztos

 
Caravaggio1978   2023.02.18 07:53
0

A film korában persze, hogy annak tűnt szerintem, nem volt túl sok média, ami hozzászoktatta volna az embereket ezekhez a dolgokhoz, bár gyakorlatilag már hasonlók történnek az USA lepukkant negyedeiben is. :) A sok korlátozott látókörű ember azt hitte, ez dokumentumfilm, ezen nagyon jókat tudok derülni. Bár szerintem a valóság is ilyen volt azokon a helyeken, vagy még rosszabb. Megölt állatok miatt ment a hiszti. Miért, a húsboltban mi van? Káposzta van a kolbászba töltve? Igaz, találkoztam már olyannal is, aki a csirkemellről nem tudta, hogy az pontosan egy élő állatból van. Na, nem megyek félre. Igazándiból olyan, mint egy korabeli helyi valóságshow. Pár kegyetlen dolog, ami nap mint nap megtörténik. Ez a film szerintem rámutat arra, milyen voltaképpen az emberi faj, csak a civilizáció során a valóságot elfelejtik az emberek. Ilyenek vagyunk: mindent megölünk, kibelezzük és megesszük, egymást gyilkolja a világ, és még azon meg sem botránkozunk sokszor. Nos, ez a film anno nagy durranás volt, vetélytárs túl sok nem volt, így még nagyobb sztori és hírverés kerekedett belőle.