Cannibal Holocaust

1979-ben négy dokumentumfilmes eltűnt a Dél-Amerikai dzsungelben miközben filmet forgattak a kannibalizmusról? Hat hónappal késõbb a New York Egyetem és a Pan American Broadcasting Co. keresõ csapatot küldött az eltűnt filmesek után... A kutatás eredménye mindenkit elborzasztott? Ruggero Deodato felkavaró erejű filmjét több mint ötven országban tiltották be megjelenésekor. A film azonban óriási sikert aratott világszerte... A videokorszakban hazánkban VHS-en megjelent kölcsönzõi változatok csak elõjegyzéssel voltak hozzáférhetõek a Tékákban. Mindenki látni akarta a titkot... A most megjelenõ DVD a digitálisan feljavított vágatlan filmet tartalmazza.

Rendező: Ruggero Deodato
Forgatókönyvíró: Gianfranco Clerici, Giorgio Stegani
Ország: Olaszország
Premier: 1980.02.07.

2023.02.18 Caravaggio1978

Nem értem, mi ebben a sokkoló és hasonlók

A film korában persze, hogy annak tűnt szerintem, nem volt túl sok média, ami hozzászoktatta volna az embereket ezekhez a dolgokhoz, bár gyakorlatilag már hasonlók történnek az USA lepukkant negyedeiben is. :) A sok korlátozott látókörű ember azt hitte, ez dokumentumfilm, ezen nagyon jókat tudok derülni. Bár szerintem a valóság is ilyen volt azokon a helyeken, vagy még rosszabb. Megölt állatok miatt ment a hiszti. Miért, a húsboltban mi van? Káposzta van a kolbászba töltve? Igaz, találkoztam már olyannal is, aki a csirkemellről nem tudta, hogy az pontosan egy élő állatból van. Na, nem megyek félre. Igazándiból olyan, mint egy korabeli helyi valóságshow. Pár kegyetlen dolog, ami nap mint nap megtörténik. Ez a film szerintem rámutat arra, milyen voltaképpen az emberi faj, csak a civilizáció során a valóságot elfelejtik az emberek. Ilyenek vagyunk: mindent megölünk, kibelezzük és megesszük, egymást gyilkolja a világ, és még azon meg sem botránkozunk sokszor. Nos, ez a film anno nagy durranás volt, vetélytárs túl sok nem volt, így még nagyobb sztori és hírverés kerekedett belőle.

2019.08.14 Kóborló

a nap véleménye

Megbotránkoztató és sokkoló

Ez volt az egyik olyan film, ami szinte megkerülhetetlen volt a 80-as években, hisz ez idő tájt talán az egyik legnagyobb botrányfilm volt, amit valaha készítettek, és mivel szinte a világ minden táján betiltották, anno a kalóz videokazettákon elképe... Teljes kritika

Ügyesen felvezették annak idején, és misztikum övezte ezt a filmet. Sokan azt gondolták ez nem is film, hanem filmre vett valóság... Morbid, brutális, és nagyon gyomorforgató film. Olyan életemben egyszer nézhetős kategória. Megvolt, és ennyi...többször nem vagyok rá kíváncsi.

2018.12.08 harnas1207

Ez az a film ,aminek a megnézése indokolatlan, de mégis mindenki megnézi. Ennek oka, hogy zseniálisan marketingelték, féligaz legendákkal körbeszőve ezt az erőszakos horrort. Sajnos nem egy lélekemelő alkotás, sőt annyira nem is élvezhető, de aki sokkolódni akar, annak kiváló lesz.

2019.11.30 dailyfilmsan Nézhetetlen

Undorító, kegyetlen vállalhatatlan és idióta. Ezek jellemzik ezt a förmedvényt ami mai napig indokolatlanul kering a filmek világában. Érthetetlen hogy ez hogy lehet egyáltalán ilyen értékelésű. Kegyetlen és vérlázító az egész történet, ha lehet felt... Több

Magyarországon az Ultrafilm gondozásában adták ki a legmagasabb korhatár-besorolással, ami az X-es; ez nálunk a Csak felnőttek számára ajánlottat jelenti. Szerző: Kóborló

Ruggero Deodato, a film rendezője is feltűnik a filmben egy rövid jelenetben.Szerző: Kóborló

Rengeteg országban betiltották a filmet, vagy meg sem jelentették. Olaszországban a bemutatása után tíz nappal került tiltólistára.Szerző: Kóborló

A film Ruggero Deodato Kannibál-trilógiájának a második filmje. Az első az 1977-es Az utolsó kannibál világ volt, míg a trilógia záró darabja az 1985-ös, Szállj el messze című film. A filmjei közt csupán annyi kapcsolat van, hogy mindegyiknek az egyik központi témája a kannibalizmus.Szerző: Kóborló

A rendezőnek bíróság előtt kellett bizonyítani, hogy színészei élnek.Szerző: HE7EDIK