Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

2023.02.18 Caravaggio1978

Nem értem, mi ebben a sokkoló és hasonlók

A film korában persze, hogy annak tűnt szerintem, nem volt túl sok média, ami hozzászoktatta volna az embereket ezekhez a dolgokhoz, bár gyakorlatilag már hasonlók történnek az USA lepukkant negyedeiben is. :) A sok korlátozott látókörű ember azt hitte, ez dokumentumfilm, ezen nagyon jókat tudok derülni. Bár szerintem a valóság is ilyen volt azokon a helyeken, vagy még rosszabb. Megölt állatok miatt ment a hiszti. Miért, a húsboltban mi van? Káposzta van a kolbászba töltve? Igaz, találkoztam már olyannal is, aki a csirkemellről nem tudta, hogy az pontosan egy élő állatból van. Na, nem megyek félre. Igazándiból olyan, mint egy korabeli helyi valóságshow. Pár kegyetlen dolog, ami nap mint nap megtörténik. Ez a film szerintem rámutat arra, milyen voltaképpen az emberi faj, csak a civilizáció során a valóságot elfelejtik az emberek. Ilyenek vagyunk: mindent megölünk, kibelezzük és megesszük, egymást gyilkolja a világ, és még azon meg sem botránkozunk sokszor. Nos, ez a film anno nagy durranás volt, vetélytárs túl sok nem volt, így még nagyobb sztori és hírverés kerekedett belőle.

2019.08.14 Kóborló

a nap véleménye

Megbotránkoztató és sokkoló

Ez volt az egyik olyan film, ami szinte megkerülhetetlen volt a 80-as években, hisz ez idő tájt talán az egyik legnagyobb botrányfilm volt, amit valaha készítettek, és mivel szinte a világ minden táján betiltották, anno a kalóz videokazettákon elképe... Teljes kritika

Ügyesen felvezették annak idején, és misztikum övezte ezt a filmet. Sokan azt gondolták ez nem is film, hanem filmre vett valóság... Morbid, brutális, és nagyon gyomorforgató film. Olyan életemben egyszer nézhetős kategória. Megvolt, és ennyi...többször nem vagyok rá kíváncsi.

2018.12.08 harnas1207

Ez az a film ,aminek a megnézése indokolatlan, de mégis mindenki megnézi. Ennek oka, hogy zseniálisan marketingelték, féligaz legendákkal körbeszőve ezt az erőszakos horrort. Sajnos nem egy lélekemelő alkotás, sőt annyira nem is élvezhető, de aki sokkolódni akar, annak kiváló lesz.

2019.11.30 dailyfilmsan Nézhetetlen

Undorító, kegyetlen vállalhatatlan és idióta. Ezek jellemzik ezt a förmedvényt ami mai napig indokolatlanul kering a filmek világában. Érthetetlen hogy ez hogy lehet egyáltalán ilyen értékelésű. Kegyetlen és vérlázító az egész történet, ha lehet felt... Több

2017.02.15 TribeBubu Nézhetetlen

Nagy horrorrajongó vagyok, de ez valami borzasztóan rossz élmény volt. Semmi horrorhangulat, csak agyatlan darálás. Mintha az ember egy hentesekről szóló filmet nézne, csak itt embereket is darabolnak. Gyomorforgató és ízléstelen.

2019.06.12 HE7EDIK Nézhetetlen

A filmkészítés megcsúfolása. Állatokat kínozni és leöldösni kamerák előtt nem filmkészítés, hanem bűncselekmény. Ennek az okádéknak a készítőit életfogytiglani börtönre ítéltem volna. Senkinek sem ajánlom, főleg nem állatkedvelőknek! Gyalázat, hogy ez valaha elkészülhetett!

2018.04.08 Queenakasha

Erősen gondolkodom, hogy újra meg kellene néznem, mert amikor láttam még nagyon fiatal voltam és nem volt mögöttem ennyi horror mint ma. Emlékszem, hogy hetekig a hatása alatt voltam és egy napig minimum hányingerem volt az iszonyú jeleneteknek köszönhetően.

2021.07.15 Di Canio

Zseniális, botrányos, legendás, gusztustalan film. Ilyen is kell, pont ettől lett legenda, hogy jól kitalálták a sztorit, elhitte mindenki.

2016.06.23 postaslaszlo8

Elég durva és megrázó film, nagyon egyedi, nem is láttam azóta keményebb filmet. A hangulat és a zene nagyon el van találva és a végén teljesedik ki a belső feszültség.

2015.10.18 Alexa

Ezt a filmet egyedül láttam, 14 évesen. Mondanom sem kell, eléggé megrázott, de végignéztem. Visszagondolva, jól összerakott film ez, valóságnak hat tényleg és már-már elhiszem, hogy tényleg megtörtént. Szerintem túltesz a Blair Witch Project-en megvalósításban

2016.10.25 a-arnold

Jó film, mint a legtöbb régi olasz horror... A zene az meg egyszerűen szenzációs, nagyon tetszik!

2018.01.20 Gyalog őrmester

A legelső és egyben a legjobb found-footage film. Ráadásul hatalmas mondanivalóval rendelkezik. A film nagyon kemény, tényleg csak azoknak akik bírják gyomorral.

2021.05.31 Kósa Bence Nézhetetlen

Undorító

Vannak, ennél rosszabb filmek. Viszont ennyire gátlástalan? Szerintem nincs.