Közösség

Vélemény:

 

86 Ace Ventura: Hív a természet

(1995)

Mintha kiengedték volna Jim Carrey-t egy napra, hogy aztán lubickoljon a hülyeségben

 
Laca//Ho/rr/oR//   2021.09.09 10:37
1

Jim Carrey egyik legemlékezetesebb szerepe, és az egyik legjobb filmje, ami az első részt is legyűrte, ami általában ritka. Ace Ventura egy iszonyatosan jópofa karakter, akit tetőtől-talpig Jim Carrey-nek szántak. Rengeteg ízléses humor, egy igazán családbarát vígjáték, amit azért emelnék ki, mert nincs benne káromkodás, ami inkább jellemzi a mai vígjátékokat. Ugyan rengetegszer láttam, de a sajátos poénok és az eszeveszett jelenetek miatt bármikor képes vagyok a televízió előtt ragadni, ha éppenséggel elcsípem. Már a legelején ki tudok emelni egy számomra vicces jelenetet, amikor is Tibetben a buddhista szerzetesektől elköszön, hogy megoldjon egy újabb rejtélyt, és a szerzetesek órási ünneplésbe kezdenek, vagy az a felejthetetlen jelenet, amikor is egy álcázott orrszarvúban nyomoz, és a többit már le sem kell írnom ugyebár... Lényegében egy olyan vígjátékot kaptunk 1995-ben, melyben olyan az ember érzése, mintha Carrey szabad utat kapott volna, hogy aztán szabadjára engedje minden tudását, és improvizáljon, bohóckodjon egy jó nagyot. Nekem nagyon tetszett, és a mai napig tetszik, élvezetes és igencsak szórakoztató alkotás lett.