Ace Ventura: Hív a természet

Ace Ventura: Hív a természet

Ace Ventura: When Nature Calls

Miután Ace Ventura nem tudott megmenteni egy veszélybe került mosómedvét, Tibetbe utazik, hogy békére leljen. Nem sokkal érkezése után a Bonai megye angol konzulja felkéri őt, hogy utazzon Afrikába, és talája meg Sikakát, a szent állatot, még a vahutu törzsfőnök lányának esküvője előtt. Ha… Több

Forgatókönyvíró: Jack Bernstein
Premier (HU): 1996.02.08. | Netflix (2023.10.01.)

2024.04.26 Krisz

Ritka esetek egyike, amikor a második rész méltó az elsőhöz. Takkra ugyanazt a szintet hozza. Humorban és történetében egyaránt. Jim Carrey talán még nagyobb állat, mint az első filmben. Talán nekem egy csöppnyivel jobban tetszett az első, de ez is egy kifejezetten erős vígjáték.

2021.09.09 Laca//Ho/rr/oR//

Mintha kiengedték volna Jim Carrey-t egy napra, hogy aztán lubickoljon a hülyeségben

Jim Carrey egyik legemlékezetesebb szerepe, és az egyik legjobb filmje, ami az első részt is legyűrte, ami általában ritka. Ace Ventura egy iszonyatosan jópofa karakter, akit tetőtől-talpig Jim Carrey-nek szántak. Rengeteg ízléses humor, egy igazán családbarát vígjáték, amit azért emelnék ki, mert nincs benne káromkodás, ami inkább jellemzi a mai vígjátékokat. Ugyan rengetegszer láttam, de a sajátos poénok és az eszeveszett jelenetek miatt bármikor képes vagyok a televízió előtt ragadni, ha éppenséggel elcsípem. Már a legelején ki tudok emelni egy számomra vicces jelenetet, amikor is Tibetben a buddhista szerzetesektől elköszön, hogy megoldjon egy újabb rejtélyt, és a szerzetesek órási ünneplésbe kezdenek, vagy az a felejthetetlen jelenet, amikor is egy álcázott orrszarvúban nyomoz, és a többit már le sem kell írnom ugyebár... Lényegében egy olyan vígjátékot kaptunk 1995-ben, melyben olyan az ember érzése, mintha Carrey szabad utat kapott volna, hogy aztán szabadjára engedje minden tudását, és improvizáljon, bohóckodjon egy jó nagyot. Nekem nagyon tetszett, és a mai napig tetszik, élvezetes és igencsak szórakoztató alkotás lett.

2018.01.20 mamiéstöti2

Iszonyat vicces Jim Carrey nagyon jól játszik ebben a filmben és mindkét rész egyformán jó. Ajánlani tudom, igazi kikapcsolódás.

Jim Carrey-t komolyan venni? Badarság. Ez a mozi nem arról szól.Momentán arról,hogy bármennyire le vagyunk törve,vagy netalán betegek vagyunk,tuti,ha nézzük mindent elfelejtünk! Őrületes poénok,és hatalmas káosz.Ez kell.Erről szól.

2017.07.02 indingo

Jim Carrey ismét lubickol a szerepben. Az első részhez viszonyítva talán még jobb lett. Érdekes történet, rengeteg humorral nem lehet kibírni fapofával.

Annak ellenére, hogy Jim Carrey csak a szerződéses kötelezettség miatt forgatta le ezt a filmet, a stúdió megkísérelte rábeszélni, hogy több filmben is eljátssza Ace Venturát, ám a színész elutasította a felkérést.Szerző: Thibo84

Jim Carrey, miután ezt a filmet leforgatta, rájött, hogy nem akarja egész életére az Ace Ventura filmek iránt elkötelezni magát. Steve Oedekerk író/rendező ugyanúgy érezte magát, és más projektekre fókuszált.Szerző: Thibo84

Jim Carrey a forgatás alatt sokat betegeskedett, ami hatással volt Simon Callow szerződésére, ami lejárt, mielőtt befejezhették volna a forgatást. A színésznek más munkája miatt Londonba kellett mennie. A készítők azt javasolták, hogy rendszeresen repüljön vissza első osztályon, ám Callow rájött, hogy a termelők levonják a repülőjegyeinek költségeit a teljes béréből, ezért szinte semmit sem dolgozott.Szerző: Thibo84

Jeff Daniels szerint Jim Carrey elmagyarázta neki, hogy miért nem szerette a folytatást. Nem tetszett neki, hogy "Ace fél a denevérektől". Még a rendezővel is harcolt a forgatókönyv megváltoztatása miatt, hogy Ace csak allergiás legyen a denevérekre. Szerző: Thibo84