Közösség

Vélemény:

 

85 Frekvencia

(2000)

Fantasztikus alkotás

 
Filmimado   2021.08.30 09:13
0

Amikor elkezdődött a film, azt hittem, ez csak egy a sok közül. Amikor viszont kicsit továbbnéztem, rájöttem, hogy nagyon tévedtem. Egy napkitörés tényleg tudna ilyet okozni? Lehetséges. A filmben az is tetszik: ha a múltban megváltozik valami, akkor a jövőben is megváltozik. Ez egy olyan alkotóelem, amit tömérdeknyi filmnél felhasználnak, mégis, szerintem ez az egyik legjobb film, ahol ezt megfelelően tudták alkalmazni. Az izgalom természetesen nem marad el. Az elején viszont nincs izgalom, természetfölötti dolgok sem történnek. De ez nem probléma. Sok filmnél már az eleje akcióba lépve kezdődik. Valamelyiknél ez nem kelt túl jó hatást, de valamelyiknél pont hogy ez teszi izgalmasabbá. Itt tehát nincs akció az elején, kapunk egy normális bevezetést, az izgalom pedig egyre fokozódik. Egy ilyen fajta filmnél ez a cselekményvezetés legjobbika. Az alkotógárda meg a szereplőgárda is nagyszerűen teljesített. A fantasztikus színészi alakítások mellett a kamerakezelés is nagyszerű, az operatőr is jó munkát végzett, akárcsak mindenki más is, aki dolgozott rajta. A Frekvencia megérdemel 5 csillagot.