Közösség

Vélemény:

 

80 Boszorkányt vettem feleségül

(1942)

Boszorkányt vettem feleségül

 
Berto49   2017.04.13 22:31
0

Nagyon jól szórakoztam ezen az 1942-ben készült René Clair filmen. Mostanában a fantasy kategóriájába sorolják az ilyesfajta filmeket, erre a mozira valóban illik is a besorolás. Habkönnyű történet, elsősorban a szexszimbólummá vált Veronica Lake szépsége miatt élvezhető ma is. Hozzájárul az 1964-ben készült remek szinkron is, sajnos a szereplők többsége (Somogyvári Rudolf, Váradi Hédi, Csákányi László, et al.) már csak az égi szinkronstúdiókban szerepelhetnének. Lake védjegyévé vált a különös hajviselete, amelyet nők tömege utánzott. Eléggé viharos magánéletet élt, harmadik férje nyolc évig a makói születésű Andre DeToth (születési nevén Tóth Endre Antal Mihály) filmrendező volt. Gondjait az alkohol segítségével próbálta megoldani, ez vezetett viszonylag korai halálához is, 50 évesen hunyt el. A film készítésének idejében pályája csúcsán állt, a leginkább kedvelt sztárok közé tartozott. Filmbéli partnere Fredric March, aki az 1960-as „Aki szelet vet” című Stanley Kramer filmben hatalmasat alakított, ahol „ellenfele” Spencer Tracy volt.