Közösség

Vélemény:

 

67 Noé

(2014)

Noé

 
Kyuuseishu   2020.03.07 21:59
0

Aronofsky-hoz mérten kevésbé elvont és viszonylag átlátható, viszont így sokkal inkább szembetűnőek a film hibái is. Russell Crowe jól hozza a tőle megszokott morcos harcos figurát, viszont a család többi részére ez a fajta keménység és határozottság véletlenül sem jellemző; sipákoló-szipákoló, idegesítő szerencsétlenek gyülekezete. A karakterek rendkívül halványak és zavaróan túljátszottak is, Jennifer Connelly-t kifejezetten sajnáltam így látni. Alapvetően érzelmes filmnézőnek tartom magam, de a kiszámítható és rosszul adagolt cselekményvezetés miatt egész egyszerűen lepattant rólam a mozi teljes érzelmi töltete a 3D megtekintés és a kevésnek bizonyuló fogyasztott alkohol ellenére is. Mivel a témaválasztás miatt a vallásos érzelmű nézők szemében kész blaszfémia lehet a tárgyalt alkotás, a másik tábor szemében pedig egy bibliára épülő - tehát meglehetősen vallásközpontú - ám ehhez mérten nemhogy pluszt nyújtani nem képes, de kifejezetten pocsék szájízt hagyó darabról beszélünk - én nem tudom ezt milyen célközönségnek szánhatta az író; nekem mindenesere csalódás volt.