Közösség

Vélemény:

 

75 A bálna

(2022)

Sokat akart a szarka...

 
Gábor390920   2023.03.19 16:46
1

Sokáig nem tudtam megfogalmazni, hogy igazából tetszett-e a film vagy mégsem, mert helyenként nagyon erősnek éreztem, máshol pedig kissé felületesnek. A film nem mozgat sok szereplőt, amely jó lehetett volna arra, hogy jobban bemutassák őket és mélyebb karaktereket kapjunk. Ennek ellenére az volt az érzésem, hogy egy-két szereplőnél ez működött, másoknál már kevésbé. A film játékideje alatt szűk egy hét telik el, amely nem tűnik soknak, mégis sok dolog történik alatta. A főszereplő kamaszlánya visszatér, hogy rázúdítsa gyűlöletét, egy hittérítő megjelenik nála, viszontláthatjuk a volt feleségét és beleláthatunk az ápolója és a férfi közti kapcsolatba is is. Itt is működik néhány sztorivonal, máskor pedig a túlságosan a szánkba rágva éreztem a dolgokat. A filmben megjelenik még a vallás, az öngyilkosság, a másság és természetesen a brutális elhízás és következményei, valamint az apa-lánya kapcsolat. Sok téma egy két órás filmbe sűrítve, hol jobban, hol kevésbé jól bemutatva. A film végi katarzis hatásvadász, ami a moziban a székhez szegezte a nézőket, de második nézésre teljesen idegennek hatott ez a felemelkedés. Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy rossz film volt, de azt a hype-ot, ami már hónapok óta a film körül van túlzónak érzem. Brendan Fraser ennek ellenére tényleg nagyot alakít, de azt gondolom, hogy mindent bevetettek azért, hogy nyerjenek legalább egy Oscart.