Közösség

Vélemény:

 

64 Az elveszett város

(2022)

A kihagyott ziccer....

 
Tonyka   2022.05.27 21:06
0

Nagy reményekkel álltam neki, a bemutató egy jó kis kaland-vígjátékkal kecsegetett. Kezdeném a pozitívummal. Üdítő volt egy nem agyon CGI-ot filmet nézni. Mondanom sem kell, napjaink kincskeresős alkotásai nyakig vannak műanyag látvánnyal. Szép helyeken forgatták, szép a fényképezés, csodás a képminőség. Az első, talán 15 perc még le is kötött, aztán unalmas bambulásba ment át az egész. Brad Pitt pár perces felbukkanása volt a film fénypontja. Ezután esik egy nagyot a színvonal, hogy aztán itt is maradjunk egészen a vége feliratig. Nem tudtam eldönteni minek is szánták a filmet. Vígjátéknak rém gyenge, akció kalandnak szintén. A kettő egyben sem működött igazán. Channing T. & Sandra B. páros nem működik, ahogy mondani szokták, nem volt meg a kémia. A dzsungel adta helyzetkomikumot egyáltalán nem használják ki. Pedig lett volna ezer lehetőség a néző szórakoztatására. Daniel R. karaktere amolyan ripacsos, mintsem félelmetes gonosztevő. Da'Vine Joy Randolph kifejezetten irritáló, szinte kötelező sablon, egy harsány, szószátyár hölgy szerepeltetése, aki egyfolytában beszél, de igazából sem alja, sem teteje annak amit mond. Lehet nevetni kéne rajta, de csak kényelmetlenül feszengtem mikor felbukkant időközönként. Sokkal szórakoztatóbb mozi lehetett volna, helyette éppen összekapar egy közepes teljesítményt. Amiért nagy kár, mert több volt ebben, sokkal több.