Salo, avagy Szodoma 120 napja (1975)

Salò o le 120 giornate di Sodoma

HETEDIK   2017. 08. 27.

Pasolini és a film mondanivalója iránti tiszteletem okán jónak ítélem, ugyanis bármilyen hatalmi rendszer, legyen az mai vagy múltbéli valóban visszataszító és az egyént magasról leszarja. De a film megoldásai, hát....nem szalonképes. Minden idők egyik legvitatottabb és legfelkavaróbb filmje lett, az biztos. Pasolini pedig meg is halt miatta.

BoBamburg   2019. 05. 03.

Nehéz egyértelműen azt mondani erre a filmre, hogy jó vagy rossz. Viszont megbotránkoztató és polgárpukkasztó, az már biztos. Valószínűleg sokaknak nézhetetlen és érthetetlen lesz az egész. Számomra érdekes volt, bár nem hinném, hogy mostanában újra nézném (vagy akár valaha). Egyszer elég volt, kiváltotta belőlem a kívánt hatást, sikeresen kimozdított a komfortzónámból.

alex   2015. 02. 12.

Sajnos nem tudtam egeszen vegignezni a Salo, avagy Szodoma 120 napja. Talan ugy sem adott volna mar tobbet. Amikor meg a filmeknel nagy muveszekre jatszottak, vagy legalabbis azt hittek hogy azok. Most mar a film megtekintese nem erre utal, de a forgatas elegge sexis lehetett... Valakiknek :)

jencike1985 Nézhetetlen  2017. 06. 01.

Nézhetetlen és ez a valódi igazság. Nem hinném, hogy van ember aki ezt meg tudta nézni, vagy ha meg is nézte akkor elfogadta mint filmet. Beteges és morbid.

juhasz-david93   2015. 05. 02.

Undorító ez a film, Pasolini a saját beteges perverzióit élte ki a forgatáson, mindez persze a polkorrektség jegyében fasiszta környezetbe helyezve. 18-as karikás a film, de kétlem, hogy a 19, 29, 39 stb. éveseknek ezt a beteges víziót látniok kellene.

Pasolini utolsó filmje.

(HETEDIK )

A film nézése közben sokan rosszul lettek.

(HETEDIK )

A film szerepel az LMBT listán,mely azokat a filmeket tartalmazza, melyekben leszbikus, meleg, biszexszuális vagy transznemű szereplők szerepelnek,illetve a film cselekményére hatással van, ha a filmben azonos neműek közötti kapcsolat létesül.