Közösség

Vélemény:

 

80 Peacemaker - Békeharcos

(2022)

A vicces bilisisakos békeharcos és csapata

 
Robinson76   2022.04.09 18:28
0

A Békeharcos egy olyan képregény-adaptáció, amely el mer rugaszkodni a megszokásoktól. Tud önfeledten hülyéskedni, bizarrnak és furcsának lenni. Ezt még akkor is el kell ismernem, ha számomra ezek az ismérvek nem igazán fontosak, sőt nálam ez nem is feltétlenül jár pluszponttal. Hősünk fejében továbbra is ott ketyeg a bomba, így kénytelen újra az Argus szolgálatába állni, hogy egy enyhén szólva is érdekes különítmény tagjaként megvédje Amerikát ellenségeitől. Főhősünk nem rendelkezik szuperképességekkel, és az oldalán harcoló csapattagok is egyszerű, hétköznapi figurák, így talán nem is annyira meglepő, hogy az akadályokat is ehhez mérten, nem akcióközpontúan igyekeznek megoldani. A sorozat cselekménye és látványvilága kissé fapados, és az ígéretes nagy balhé is csak kicsit durran. A széria legnagyobb erénye, hogy nem megy szembe azzal a megállapítással - hogy békeharcosunk nem épp egy lángelme, sokszor pedig elég gyerekes is -, és nem úgy próbálja megkedveltetni hősét, hogy megmásítja annak jellemét. Én ugyan nem szerettem meg főhősünket és annak társait sem, ettől függetlenül ajánlani tudom a DC-univerzumot kedvelőknek.