Közösség

Vélemény:

 

67 Kokainmedve

(2023)

Pihent agyú, de legalább nem hazudik

 
Tonyka   2023.05.11 20:25
1

Nagy kincs manapság, ha nem ver át az álomgyár. A PR kampány, a bemutatók egyre többet verik át az embert. Nem felejtem, mikor először halottam ezt a címet, felkaptam a fejem. Mi a bánatos isten haragja lehet, és ezt komolyan gondolták? Ez a két szó egyáltalán nem illik össze, akkor meg hogy a fenébe gyúrták össze őket? Erre jött az igaz történet alapján információ. Mi van? Kicsit utána néztem, ugyan az író kicsit kibővítette a sztorit, mondhatni erősen kiszínezte, de valóban elpusztult egy medve a repülőből kidobott kábítószer miatt. A film ügyesen játszik, nem 100% trash, de a határvonalán mozog. Egy másodpercre sem veszi magát komolyan. Ez kifejezetten jól áll neki. A szereplők többsége szándékosan pihent agyú, akár a vérszomjas, kokainos medve ötlete. Szürreális viselkedéssel, kinézettel sokkolnak minket. Gurulnak a fejek, repkednek a végtagok, lógnak a belek. Volt még energiájuk némi humort is becsempészni, párszor jókat derültem. A szereplők jól hozzák a rájuk bízott karaktert. Nem zavart különösen a CGI medve, amit legtöbbször egészen tisztességesen megcsináltak. Nem zavart, mert az egész komolytalan. A hang jó, vagy kétszer meg is ijedtem. Kiemelném még a zenéket, nagyon jól működnek, azok a 80-as évek. Mindent összevetve jó kis agykikapcsolós mozi.