Közösség

Vélemény:

 

78 Downton Abbey: Egy új korszak

(2022)

Downton Abbey: Egy új korszak

 
Gábor390920   2022.05.18 10:59
0

Bevallom őszintén, nem láttam a sorozatot mielőtt beültünk a filmre. Most, pár évvel az első film után pedig nem is nagyon emlékeztem, hogy mi is történt az első részben, emiatt kicsit félve ültem be erre az újabb menetre. Szerencsére a történet szempontjából nem volt nagyon fontos az előzmények teljes ismerete. A film egy esküvővel nyit, majd a cselekmény két fontos helyszínen folyik tovább. Az első hely Downton, ahová sztárok jönnek filmet forgatni. Ebben a korszakban még csak némafilmkészítésről van szó, de a technika fejlődésének köszönhetően belecsöppenünk a váltásba is. A film megmutatja a hátrányokat és nehézségeket, amelyekkel a némafilmsztárok szembesültek. A filmben ez nagyon viccesen van ábrázolva, de ha belegondolunk, akkor rájövünk, hogy ez rettentő nehéz időszak lehetett ezeknek a színészeknek és filmkészítőknek. A másik szál pedig Maggie Smith karakteréhez köthető, hiszen a múltjáról derülnek ki dolgok, örököl egy villát Dél-Európában, amit elmegy megnézni a család másik fele. Összességében nagyon szórakoztató volt a film, rengeteget lehetett nevetni rajta, köszönhetően Maggie Smith-nek, de ugyanakkor a film vége elérte nálam a síráshatárt, mégis tisztes búcsút kapott egy felejthetetlen szereplő. Most, a film után kedvet is kaptam a sorozathoz, elleszek vele egy ideig. :)