Downton Abbey: Egy új korszak (2022)

Downton Abbey: A New Era

Harry Hadden-Paton
Rob James-Collier
Kevin Doyle
Michelle Dockery

Zsolt Szabó   2022. 10. 10.

A vég kezdete?

Maga a sorozat cirka 12 éve volt a topon. Miután a sorozat vége tért, azután érkezett meg az első film, ami még a nosztalgia miatt sikeresnek volt mondható. Ennek az új filmnek szerintem már meg se kellett volna születnie. Számomra az angol arisztokratafilmek egy kaptafára épülnek, és itt is semmi más nincs a középpontban, mint a pénz és a hatalom, gazdagság, ami alapnak számomra totál unalmas. Sajnos az egész film egyáltalán nem mozgatott meg engem, talán még-még be is bóbiskoltam rajta. A történetvezetése lassú, lagymatag, semmi tűz nincs a történetben. Felejthető alkotás, számomra biztosan. 4/10

Dorkateo   2022. 09. 10.

Nos, az előző filmet ebéd utáni teli hassal írt alkotásnak aposztrofáltam, így ezt a mostani részt már csak délutáni édes-habos kakaó utáninak nevezhetem. Émelyítővé csak azért nem vált, mert a sorozat korábban szépen felépítette a karaktereket, s az... több»

dandelion1983   2022. 09. 12.

Szerettem a sorozatot, bár már azt éreztem, hogy a vége felé elfáradt. Nem igazán értem a sorozatok után készült filmeket, a gazdasági mozgatórugója persze egyértelmű, de pont ezért túl sokat nem szabad várni tőle. Nagy, korszakalkotó ötlet itt sem v... több»

Gábor390920   2022. 05. 18.

Bevallom őszintén, nem láttam a sorozatot mielőtt beültünk a filmre. Most, pár évvel az első film után pedig nem is nagyon emlékeztem, hogy mi is történt az első részben, emiatt kicsit félve ültem be erre az újabb menetre. Szerencsére a történet szem... több»

spikeZ   2022. 04. 21.

Aki eddig szerette ezt a sorozatot és az előző filmet, annak a folytatás is tetszeni fog. Nem sokat vállal a második rész, de azt legalább teljesíti.

Márk   2022. 04. 28.

Nem tagadom, én nagyon vártam a folytatást, szerintem még jobb is lett, mint az eddigiek, és külön örültem annak, hogy egy új generáció van felemelkedőben.

Timea395502   2022. 05. 14.

Jó volt, de...

sírtunk :(

A film 37 862 530 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 23 386 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Dominic West és Lily James korábban gyengédebb kapcsolatot alakítottak ki a The Pursuit of Love forgatásán.

(csd)

Dominic West, Maggie Smith, Hugh Bonneville és Allen Leech korábban a 2009-ben megjelent From Time to Time című filmben szerepeltek együtt.

(csd)

Simon Curtis felesége, Elizabeth McGovern is szerepel a filmben, aki Cora Crawleyt alakítja.

(csd)

A film eredeti bemutatójára 2021 karácsonyán került volna sor, a koronavírus-járvány következtében kialakult helyzet miatt azonban elhalasztották a premiert.

(csd)

A rendező, Simon Curtis és a történetben Cora Crawley-t alakító Elizabeth McGovern a való életben házastársak.

(csd)

Jönnek a britek, vagyis itt az újabb felvonás a Downton Abbey életéből! Julian Fellowes többszörös Emmy-díjas sorozata a 2019-es filmet követően ismét a moziba invitálja a nézőket. több»

Gareth Neame producer ötlete, hogy Julian Fellowes író Sznob című regénye alapján kosztümös tévésorozatot forgasson egy vidéki angol kastélyra összpontosítva az edwardiánus korszakban, telitalálatnak bizonyult: a hat évadon keresztül zajló intrikák rengeteg embert elvarázsoltak. több»