Downton Abbey

Crawley-ék és szolgálóik életük legfontosabb pillanatára készülnek fel. Az angliai király és királynő látogatása felkorbácsolja a kedélyeket. Az eredeti sorozat készítője, Julian Fellowes rendezésében az eredeti színészek főszereplésével jön a Downton Abbey mozifilm.
V. György királyra és… Több

Rendező: Michael Engler
Forgatókönyvíró: Julian Fellowes
Zene: John Lunn
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2019.09.12. | Netflix (2021.10.19.)
Forgalmazó: UIP-Duna Film

2023.08.28 Ergit

Akinek nagy kedvence a sorozat, az ismét belecsöppen a két háború közötti angol arisztokrácia mindennapjaiba! Még megnéznék 4-5 ilyen filmet!

2022.03.06 Dorkateo

Kaptunk egy finálét a sorozat után. Mint egy kis csésze, de ízes kávét délután. Gondolom a forgatókönyv írók is pont így írták: teli hassal, ebéd után.

2022.02.16 Emmersson

Halovány

Meg sem közelíti a nagyszerű sorozatot! Lapos, erőltetett. És mindjárt itt az "Új korszak" is. De minek?!

2019.09.22 czerik

Jó film volt, bár talán picit romantikus inkább, mint történelmi.

2019.09.19 imreacs82

Tetszett a film, bár szerintem csajos kategória a romantikus beütések miatt. de történelmi vonala is elgondolkodtató, illetve a karakterek egymásra hatása.

A film összbevétele 190 054 135 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 78 428 123 forintot termelt. A hazai mozik összesen 53 969 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Néhány hónappal a film premierje előtt Salt Lake Cityben megnyílt az első tematikus Downton Abbey szabadulószoba, melyet teljesen a sorozatban látottak alapján alakítottak ki. Szerző: hp

A Carsont alakító Jim Carter elmondta, hogy legjobb tudomása szerint a sorozat már nem fog folytatódni, azonban, amennyiben a film sikeres lesz, egyáltalán nem kizárt, hogy újabb rész kövesse. Szerző: hp

Imelda Staunton (Lady Bagshaw) a való életben Jim Carter (Mr Carson) felesége. Szerző: hp

Tuppence Middleton (Lucy), Allen Leech (Tom Branson) és Matthew Goode (Henry Talbot) második közös filmje. A három színész a Kódjátszma című történelmi drámában is együtt játszott. Szerző: hp

(2019. 09. 16.)
Nos, a fánkot a hiányzó közepe miatt is szeretjük, a Downton Abbey filmet pedig azért, mert nem akar új közönséget megszólítani. Csak minket, rajongókat. Több

(2019. 09. 16.)
A film azoknak szól, akik ismerik a sorozatot. Nem ad hozzá és nem vesz el semmit az eredeti szériából. Aki szerette Downton Abbey-t, az ezt a filmet is szívesen megnézi majd. Több

(2019. 09. 25.)
Elromlott a bojler, és még a király is jön! A Downton Abbey mozifilmes kiadása pont ott folytatja, ahol a hat évadot megélt sorozat abbahagyta. Több