Downton Abbey

Downton Abbey

2023.08.28 Ergit

Akinek nagy kedvence a sorozat, az ismét belecsöppen a két háború közötti angol arisztokrácia mindennapjaiba! Még megnéznék 4-5 ilyen filmet!

2022.03.06 Dorkateo

Kaptunk egy finálét a sorozat után. Mint egy kis csésze, de ízes kávét délután. Gondolom a forgatókönyv írók is pont így írták: teli hassal, ebéd után.

2022.02.16 Emmersson

Halovány

Meg sem közelíti a nagyszerű sorozatot! Lapos, erőltetett. És mindjárt itt az "Új korszak" is. De minek?!

2019.09.22 czerik

Jó film volt, bár talán picit romantikus inkább, mint történelmi.

2019.09.19 imreacs82

Tetszett a film, bár szerintem csajos kategória a romantikus beütések miatt. de történelmi vonala is elgondolkodtató, illetve a karakterek egymásra hatása.

2019.09.03 Toncsi

Imádtam a sorozatot, és nem egészen értettem, mi értelme egy szerintem sikeres sorozatból mozifilmet készíteni, ráadásul azonos színészekkel, de végül nagyon kellemesen meglepett. A belesűrített intrikák megteremtik a perzselő hangulatot, ami végigkí... Több

2019.09.06 romcul

Visszanyertem a filmgyártásba vetett, egyre inkább megfakuló hitemet. A sok szuperhősfilm és horror után végre egy élvezhető darab. A sorozatot nem ismertem, de ezek után mindenképp megkeresem. 10/10-es film.

2019.10.09 huhu

Visszatérés a porlepte kastélyba

2019-ben, három évvel a méltán népszerű sorozat befejezése után Downton Abbey újra kinyitotta a kapuit, hogy utoljára betekintést engedjen a Crawley család életébe. Az egyetlen kérdés, hogy szükséges volt-e még egy bőrt lehúzni a hat évadot megélt, s... Teljes kritika

2019.09.13 flash88

Egyértelműen egy mesterműről van szó. Remekül felépített karakterek és elképesztően jó hangulatteremtő erő jellemzi a filmet. Nekem már csak hab volt a tortán az, hogy mennyire zseniálisan alakítanak a színészek.

2019.09.12 petresku

Szerintem akinek nem jött be a sorozat, annak a film sem fog. Egyszerűen rá kell érezni az ízére ennek a koncepciónak. Abszolút magával tudja ragadni az embert a hangulata, de aki esetleg pörgős cselekményre számít, az csalódni fog.

2019.09.08 MAYA

A KOSZTÜMÖS FILMEK

MINDEN KOSZTÜMÖS FILM AZ ADOTT TÖRTÉNELMI PERIÓDUS, EGY KORSZAK TÖRTÉNELMÉNEK TÜKRE, LENYOMATA. HA A RENDEZŐ ÉS A SZÍNÉSZI ALAKÍTÁS IS , HITELES , SZÍNVONALAS AKKOR BETEKINTÉST KAPHATUNK EGY MÁRA TÖRTÉNELEMNEK SZÁMÍTÓ IDŐSZAKRÓL A ÍRÓ A RENDEZŐ ÉS A SZÍNÉSZ SZELLEMI SZŰRŐJÉNEK KÖZÖS EREDMÉNYEKÉNT

2019.09.17 ncs1994

Lassú víz nem mos partot

Laikus nézőként egy embert próbáló, lassú folyású filmmel találtam szemben magam. Kosztumös film kedvelőnek tartom magam, mégis idegpróbáló volt a semmilyen konfliktusok feloldására várnom. Megértem, miért szerethettek bele egyesek a sorozat és a film stílusába, számomra túlzottan modoros és távolságtartó volt, pont mint a náció, ami kitermelte magából.