A sötét ötven árnyalata (2017)

Fifty Shades Darker

Greeta   2021. 10. 28.

A szereplők rém irritálóak, kezdve a butácska lánnyal, akinek a színészi játéka kimerül a tátott szájjal való nézésben. A történet minimális és unalmas. Basingert jó volt látni.

Shelby07   2018. 01. 04.

Jelentősen jobb alkotás volt mint az előző része, bár még mindig erőltetettnek és soknak érzem. A színészek valószínűleg nem a legprofibb szerepüket tudhatják maguk mögött, de hogy is lehetne egy ilyen filmet megnyerően eljátszani? Azért adok 3 csill... több»

ArpiHajdu és Réci   2017. 06. 24.

Jobb, mint az első, de még mindig gyenge

A magam részéről azt az elvet vallom, hogy mindennek adni kell egy esélyt és csak utána mondhatod rá, hogy rossz. Ennek ellenére sokan úgy szidják a Szürke ötven árnyalatát, hogy nem is nagyon tudják miről van szó, csak hát vannak olyan dolgok, amike... teljes kritika»

Deku   2018. 03. 13.

Igazi pusztulat volt ez a film akárcsak a többi része. Gyakorlatilag semmi értelme nem volt a történetnek. Így én a karaktereket sem tudnám értékelni és nem is lenne sok értelme az az igazság.

dailyfilmsan   2018. 09. 07.

Miért is lett gyenge ez a film?!... Első, mert a könyv is elég gyenge folytatást produkált és hát ismerjük a közmondást: Sz**ból nehéz várat építeni. Másodrészt a készítők alapvető emberi gesztusokra, kifejezésekre nem figyeltek oda... nincs olyan em... több»

MP170506   2017. 07. 10.

Véleményem szerint sokkal jobban sikerült, mint az első rész. Bár valahogy bármit fognak kihozni ebből a regényből az emberek látatlanban is már csak elítélni fogják. A legtöbben esélyt se adnak, hogy bizonyítson a film, már úgy ülnek elé, hogy nem l... több»

VvV   2018. 12. 01.

Különösebb filmértéke nincsen. Tök sablonos a története, amit feldobtak néhány izgalmas dallal és szexjelenettel.

A film összbevétele 381 545 846 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 356 667 179 forintot termelt. A hazai mozik összesen 262 080 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Jamie Dornan és Dakota Johnson két, meglehetősen eltérő módját választotta a szexjelenetekre való felkészüléshez: a színésznő megivott egy pohár whiskyt, míg a színész edzéssel hangolódott ezekre a szcénákra.

Állítólag sokak szerint Grey nem volt elég szexi borotvált arcszőrzettel az első részben, így a folytatásba direkt került bele több olyan jelenet, amelyben Jamie Dornan borostásan szerepel.

Jamie Dornan az első részben nem volt elégedett a testével, ugyanis csupán öt héttel a forgatások megkezdése előtt választották ki Grey szerepére, így nem volt elég ideje felkészülni. Már akkor eldöntötte, hogy a forgatásra még jobban kigyúrja magát.

Van egy utalás a Dolgozó lány című filmre, amelynek főszereplője Melanie Griffith (Dakota Johnson édesanyja). Amikor Ana-t újonnan kinevezik a vezetői pozicióra azt mondja az asszisztensének: "elvárom, hogy szólíts Ana-nak, nem várom el, hogy külön nekem kávét főzz, csak ha te is iszol és a többi majd kiderül útközben". Ez a mondat szó szerint elhangzott Griffith szájából is a Dolgozó lányban.

Mivel Grey-nek tökéletes kisportolt alakja van a filmben, a rendező szeretett volna egy jelenetet, amelyben a karaktert éppen edzsés közben láthatjuk. Jamie Dornan szerint azonban unalmas lett volna, ha Christian csak súlyt emel és hagyományos gyakorlatokat csinál, így ő maga jelentkezett, hogy elvégez egy jóga pozíciót, amelyben az egész testével egyensúlyozik.

E. L. James és férjura, aki a forgatókönyvért felelt (az írni nem tudás, úgy fest, családi vonás), valamennyit azért sikeresen átad ebből a szadomazo témakörből: ezt a nézőkínzó mozit valaki élvezi. 25/100 több»